Czwartek, 2 lutego 2023r. | Imieniny: Marii, Miloslawa
Pokaż menu

Złóż Wniosek! Preferencyjny zakup paliwa stałego

04 listopada, 2022
Pałac w Kłobukowicach - MateuszFD - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Pałac w Kłobukowicach - MateuszFD - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

W związku z wejściem w życie Ustawy o preferencyjnym zakupie paliwa stałego przez gospodarstwa domowe (w cenie 2 tyś. zł za tonę), prosimy zainteresowanych zakupem węgla Mieszkańców Gminy Mstów o składanie wniosków.

 

Zainteresowani mieszkańcy, posiadający w gospodarstwach kotły węglowe, są proszeni o składanie wniosków z zapotrzebowaniem na konkretny rodzaj węgla (groszek, orzech lub kostka) i do kiedy zamierzają go nabyć (do końca roku 2022 lub w okresie od 01.01. do 30.04.2023).

 

WAŻNE:

Węgiel w preferencyjnej cenie będą mogły kupić od samorządu osoby uprawnione do dodatku węglowego. Zgodnie z ustawą przysługuje limit – 3 tony opału na gospodarstwo (1,5 t do końca 2022 roku i 1,5 t do końca kwietnia 2023 roku).
Czyli: Osoba fizyczna, która spełnia warunki uprawniające do dodatku węglowego, może kupić węgiel w dwóch partiach: 1,5 tony – do końca bieżącego roku i 1,5 tony – od 1 stycznia do 30 kwietnia 2023r.

 

Wnioski można składać (w terminie do 30 listopada 2022r.) :
- osobiście w Urzędzie Gminy Mstów, ul. Gminna 14 (biuro podawcze NA PARTERZE)

- drogą pocztową (Urząd Gminy Mstów, 42-244 Mstów ul. Gminna 14)

Dodatkowe informacje: tel. 34 3284-005 wew. 48
 

Klauzula informacyjna w zakresie przetwarzania danych osobowych:
https://www.bip.mstow.finn.pl/bipkod/21281482

UWAGA! O zakup preferencyjny węgla mogą ubiegać się osoby, które otrzymały dodatek węglowy lub te, które spełniają przesłanki do jego otrzymania - zgodnie z ustawą o preferencyjnym zakupie paliwa stałego przez gospodarstwa domowe.

Źródło: Urząd Gminy MstówGmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).