Poniedziałek, 8 sierpnia 2022r. | Imieniny: Cypriana, Emiliana, Dominika
Pokaż menu

Zwrot podatku akcyzowego

02 sierpnia, 2022
Zwrot podatku akcyzowego

Zwrot podatku akcyzowego - nabór wniosków

Podatek-akcyzowy_s

Każdy rolnik, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej powinien złożyć odpowiedni wniosek do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych wraz z fakturami VAT( lub ich kopiami ) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego.

Limit zwrotu podatku akcyzowego w 2022r. wynosi:
110,00 zł * ilość ha użytków rolnych oraz
40,00 zł * średnia roczna liczba dużych jednostek przeliczeniowych bydła

WAŻNE:
Wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej będą przyjmowane od 1 sierpnia 2022r. do 31 sierpnia 2022r. w budynku Urzędu Gminy Mstów.
 

Po w/w terminie wnioski nie będą przyjmowane.

>> Do wniosku należy dołączyć faktury VAT (lub ich kopie po okazaniu oryginałów pracownikowi) stanowiące dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 lutego 2022 roku do 31 lipca 2022 roku oraz dokument kierownika biura powiatowego ARiMR zawierający informację o liczbie DJP bydła za rok 2021.

>> Realizacja wniosków nastąpi w terminie do 31 października 2022 r. przelewem na rachunek bankowy podany we wniosku.

Wniosek o zwrot podatku akcyzowego można pobrać w Urzędzie Gminy Mstów (pokój nr.9) w lub na stronie internetowej www.mstow.pl (plik PDF poniżej).
Dodatkowych informacji udziela: insp. Karolina Bartelak (pokój nr. 9 ,tel. 34 3284005 wew.39)

Załącznik do pobrania :
PDF Wniosek o zwrot podatku akcyzowego

Źródło: Urząd Gminy MstówGmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).