Wtorek, 28 maja 2024r. | Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny
Pokaż menu

1 sesja Rady Gminy nowej kadencji

09 maja, 2024
1 sesja Rady Gminy nowej kadencji

Punktualnie o godz. 10:00 7 maja 2024 r. rozpoczęło się inauguracyjne posiedzenie Rady Gminy Mykanów na kadencję 2024 – 2029. Obradom przewodniczył Radny Senior – najstarszy spośród nowo wybranych radnych, którym był Pan Tadeusz Rec.

Obrady rozpoczęły się od wręczenia przez Przewodniczącego Gminnej Komisji Wyborczej w Mykanowie zaświadczeń o wyborze dla Radnych Gminy Mykanów oraz Wójta Gminy. Po odebraniu zaświadczeń Radni, a po nich również Wójt Gminy złożyli uroczyste ślubowanie. Kolejnym punktem obrad był wybór Przewodniczącego Rady Gminy, którym w głosowaniu tajnym wybrany został Pan Tomasz Nowicki. W tym momencie prowadzenie obrad przejął nowo wybrany Przewodniczący Rady a Radni w kolejnym punkcie dokonali wyboru Wiceprzewodniczących Rady Gminy, którymi zostali Pani Magdalena Kierat oraz Pan Grzegorz Stanek.

Po zakończeniu zasadniczej części obrad w wolnych wnioskach głos zabrał ustępujący Przewodniczący Rady  – Pan Włodzimierz Cichoń, który pogratulował wszystkim wyboru życzył owocnej pracy na rzecz społeczności Gminy Mykanów oraz nakreślił rozpoczęte przez poprzednią radę działania, z których kontynuacją obecna rada będzie musiała się zmierzyć. Głos zabrał również Wójt Gminy Mykanów – Pan Dariusz Pomada życząc radnym poodejmowania tylko słusznych decyzji oraz wyraził nadzieję na owocną i konstruktywną współpracę dla dobra całej gminy.

 
Gmina Mykanów
Na terenie gminy Mykanów funkcjonują 24 sołectwa, z 40 wsiami i przysiółkami. Gmina Mykanów położona jest bezpośrednio na północ od miasta Częstochowy. Terytorium gminy w całości położone jest na obszarze Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej (zwanej potocznie Jurą Krakowsko-Częstochowską), w makroregionie określanym jako Wyżyna Wieluńska. Okolice Mykanowa leżą w pobliżu przełomu rzeki Warty przez wypiętrzenia jurajskie pod Częstochową, który oddziela Wyżynę Wieluńską od ciągnącego się na południowy wschód pasma Wyżyny Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).