Środa, 31 maja 2023r. | Imieniny: Anieli, Petroneli
Pokaż menu

100 lat mieszkanki gminy Mykanów

24 kwietnia, 2023
100 lat mieszkanki gminy Mykanów

100 lat to piękny wiek i tylko nielicznym dane jest doczekać takiego jubileuszu. Może pochwalić się nim Pani Regina Koźlik, zamieszkała w Grabówce.

Regina Koźlik z domu Włodarczyk, urodziła się 19 kwietnia 1923 roku w Grabówce jako najmłodsze dziecko Józefa i Antoniny. Miała dwie siostry i brata. Uczęszczała do szkoły w Grabowej, gdzie ukończyła cztery klasy. Gdy wybuchła wojna w 1939 roku miała 16 lat. Wtedy też pracowała przy okopach w Cykarzewie, gdzie pomagała przy żywieniu pracowników. W 1947 roku wyszła mąż za Józefa Koźlika, z którym miała czworo dzieci. Została wdową w 1978 roku, mając 55 lat. Przez cały ten czas, od młodości do 70 roku życia pracowała w gospodarstwie. Udzielała się w szkole, do której uczęszczały jej dzieci, należała do komitetu rodzicielskiego i do koła gospodyń. Była zaangażowana w organizowanie zabaw podwórkowych sprzedawała na nie bilety, wielokrotnie była też starościną na weselach. Należała do kółka różańcowego. Regina doczekała się 11-ścioro wnuków i 11-ścioro prawnuków. Zawsze cieszyła się dobrym zdrowiem. Teraz choć już pamięć ją zawodzi, dobry humor jej nie opuszcza.

Szanownej Jubilatce składamy najserdeczniejsze , aby kolejne lata mijały w zdrowiu, szczęściu i miłości.
Gmina Mykanów
Na terenie gminy Mykanów funkcjonują 24 sołectwa, z 40 wsiami i przysiółkami. Gmina Mykanów położona jest bezpośrednio na północ od miasta Częstochowy. Terytorium gminy w całości położone jest na obszarze Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej (zwanej potocznie Jurą Krakowsko-Częstochowską), w makroregionie określanym jako Wyżyna Wieluńska. Okolice Mykanowa leżą w pobliżu przełomu rzeki Warty przez wypiętrzenia jurajskie pod Częstochową, który oddziela Wyżynę Wieluńską od ciągnącego się na południowy wschód pasma Wyżyny Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).