Środa, 31 maja 2023r. | Imieniny: Anieli, Petroneli
Pokaż menu

15 Pielgrzymka Wolontariuszy na Jasną Górę

22 maja, 2023
15 Pielgrzymka Wolontariuszy na Jasną Górę

Zapraszamy wolontariuszy działających w szkolnych kołach wolontariatu wraz z opiekunami, organizacjach pozarządowych, instytucjach do udziału w Pielgrzymce Wolontariuszy na Jasną Górę, która odbędzie się 26 maja 2023 r.
Celem pielgrzymki jest promocja wolontariatu, duchowe wzmocnienie potencjału wolontariackiego oraz integracja środowiska wolontariuszy.
Pielgrzymka odbywa się w ramach projektu CZĘSTO POMAGAM czyli Lokalne Partnerstwo na rzecz Wolontariatu w programie Korpusu Solidarności – Program Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018- 2030”.
Korpus Solidarności to program, którego celem jest wspieranie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego poprzez kompleksowe oraz długofalowe wsparcie wolontariuszy, organizatorów wolontariatu i otoczenia wolontariatu szczególnie w zakresie rozwijania, a także umacniania wolontariatu długoterminowego.

Program ramowy pielgrzymki:
26.05.2023 r.; Częstochowa – Jasna Góra
godz. 11.00 – Msza św. w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze pod przewodnictwem Abp Wacława Depo – Metropolity Częstochowskiego.
godz. 12.00 – Wspólna fotografia uczestników i okolicznościowe spotkanie.
Dla uczestników przewidziane są okolicznościowe pamiątki oraz zaświadczenia dla nauczycieli.

Prosimy o zgłoszenia uczestników (delegacji szkolnych i instytucjonalnych), z podaniem liczby uczestników oraz kontaktem do osoby odpowiedzialnej/ koordynatora.

Termin nadsyłania zgłoszeń: do 23 maja 2023 r. na e-mail: biuro@zyciacud.pl




Gmina Mykanów
Na terenie gminy Mykanów funkcjonują 24 sołectwa, z 40 wsiami i przysiółkami. Gmina Mykanów położona jest bezpośrednio na północ od miasta Częstochowy. Terytorium gminy w całości położone jest na obszarze Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej (zwanej potocznie Jurą Krakowsko-Częstochowską), w makroregionie określanym jako Wyżyna Wieluńska. Okolice Mykanowa leżą w pobliżu przełomu rzeki Warty przez wypiętrzenia jurajskie pod Częstochową, który oddziela Wyżynę Wieluńską od ciągnącego się na południowy wschód pasma Wyżyny Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).