Piątek, 19 kwietnia 2024r. | Imieniny: Adolfa, Tymona, Leona
Pokaż menu

!3 medali dla zawodników Gminy Mykanów w Taekwondo!

07 października, 2021
Pałac w Borownie - Magdalia25 / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl Pałac w Borownie - Magdalia25 / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl
Pierwszy weekend października okazał się dla zawodników Akademii Sportów Walki WATAHA spektakularny! 40 reprezentantów walczyło o medale Mistrzostw Polski w Taekwondo oraz ogólnopolskiego turnieju taekwondo dla dzieci Mistral Open Cup. Wataha na swoje konto dorzuciła 35 krążków, z czego 13 wywalczyli mieszkańcy gminy Mykanów!

W turnieju szanse na udział dostały wszystkie grupy wiekowe, nawet najmłodsi, którzy jak zawsze pokazali sportowemu światu, jak wygląda prawdziwa ambicja i zaangażowanie. Wszystkie maluchy nagrodzone zostały medalami za odwagę.
Najmłodsza grupa wiekowa rywalizowała w konkurencji technik szybkościowych, technik specjalnych (kopnięcie dosiężne) oraz walk na pałki (soft stick). Starsi natomiast walczyli w formułach przerywanych i ciągłych, a na dokładkę mieli możliwość walczyć o medale w konkurencjach technicznych - tempówkach i technikach specjalnych.
Aż 3 zawodników Watahy reprezentujących sekcję Mykanów zostało potrójnymi medalistami zawodów. A są wśród nich:
Mieszko Kaniowski (złoto tempówki, srebro techniki specjalne, brąz walki soft stick), Szymon Muskalski (złoto techniki szybkościowe, złoto walki semi hogo i brąz techniki specjalne), Rafał Kacprzak (złoto tempówki, srebro walki soft stick, brąz techniki specjalne).
Do grona podwójnych medalistów dołączyła Hanna Bacior, zdobywając dwa złota: walki soft stick i techniki specjalne.
Z kolei Mateusz Borkowski w konkurencji technik specjalnych uplasował się na drugim miejscu. Kacper Musiał okazał się bezkonkurencyjny w tempówkach, zdobywając złoty medal.
Warto wspomnieć, że pierwszy dzień turnieju, w którym uczestniczyli zawodnicy z grup wiekowych kadet, junior, senior to najbardziej prestiżowa impreza w roku - turniej rankingowy Polskiego Zrzeszenia Taekwondo ITF. W drugim dniu turnieju rywalizowali młodzicy. Najmłodsza uczestniczka turnieju, również reprezentantka Watahy, ma ...2 latka. Wataha jako jedyna wystawia tak małe dzieci na zawody, ponieważ jako jedyni pracują z maluchami, tworząc specjalne grupy, w których dzieci w całkowicie zabawowej formie, z muzyką i specjalnymi akcesoriami oraz wsparciem rodzica poznają piękno sportu i tajniki sztuk walki. Zawody dla starszych zawodników to sprawdzenie swoich umiejętności, walka ze stresem, tremą z samym sobą. Najmłodsi wspominają zawody jako świetną zabawę, atmosfera zapewniona przez organizatorów i Polskie Zrzeszenie Taekwondo ITF jest zawsze doskonała. Dzieci uczestniczą w zabawowej wspólnej rozgrzewce, mają okazję nawiązać nowe znajomości, poznać dzieci trenujące taekwondo na innym krańcu Polski. Dzięki obecności rodziców impreza stanowi doskonałą okazję do zaprezentowania swoich umiejętności, do wspólnego aktywnego czasu.
Reprezentanci Watahy, którzy tym razem wrócili bez medali, ale za to z ogromem doświadczeń i nowej energii do dalszej pracy to: Jakub Makles, Wojciech Krzak, Jan Kajdana i Klaudia Bińczyk.Gmina Mykanów
Na terenie gminy Mykanów funkcjonują 24 sołectwa, z 40 wsiami i przysiółkami. Gmina Mykanów położona jest bezpośrednio na północ od miasta Częstochowy. Terytorium gminy w całości położone jest na obszarze Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej (zwanej potocznie Jurą Krakowsko-Częstochowską), w makroregionie określanym jako Wyżyna Wieluńska. Okolice Mykanowa leżą w pobliżu przełomu rzeki Warty przez wypiętrzenia jurajskie pod Częstochową, który oddziela Wyżynę Wieluńską od ciągnącego się na południowy wschód pasma Wyżyny Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).