Wtorek, 5 listopada 2024r. | Imieniny: Elzbiety, Slawomira, Dominika
Pokaż menu

Akademia GOZ- bezpłatne szkolenia

21 października, 2024
Akademia GOZ- bezpłatne szkolenia

Projekt realizowany w okresie od 01.03.2024 do 28.02.2027.
Do udziału w projekcie zaproszono 490 kobiet i 400 mężczyzn zatrudnionych w 445 mikro,
małych, średnich i dużych firmach z obszaru całej Polski. Zainteresowanych wdrożeniem rozwiązań gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ) w przedsiębiorstwie.
W projekcie zaplanowano realizację BEZPŁATNYCH SZKOLEŃ ORAZ DORADZTWA POSZKOLENIOWEGO. Proponowana jest jedna z trzech ścieżek szkoleniowych, które różnią się od siebie poziomami
zaawansowania.
ŚCIEŻKA 1 OBEJMUJE:
a) Szkolenie w formule zdalnej, trwające 8 godzin lekcyjnych. Część ogólna: kontekst i podstawy GOZ
w działalności przedsiębiorstwa.
b) Szkolenie zorganizowane w formule stacjonarnej, trwające 16 godzin lekcyjnych. Część specjalistyczna:
praktyczne aspekty GOZ w działalności przedsiębiorstwa
ŚCIEŻKA 2 I 3 OBEJMUJE:
Szkolenie zorganizowane w formule stacjonarnej, trwające 16 godzin lekcyjnych. Część specjalistyczna: praktyczne aspekty GOZ w działalności przedsiębiorstwa. W przypadku udziału w szkoleniach stacjonarnych, zorganizowanych w miejscowości innej niż miejsce zamieszkania zapewnimy hotel, śniadanie, obiad i kolację. Zwrócimy także koszty dojazdu.
DORADZTWO POSZKOLENIOWE
Przewidziane dla każdego uczestnika i uczestniczki.
Przeprowadzone zdalnie lub stacjonarnie, będzie trwało maksymalnie 10 godzin zegarowych.
Wartość projektu: 10 927 739,90 PLN

GOZ – Gospodarka o obiegu zamkniętym (ang. circular economy) jest koncepcją zmierzającą do racjonalnego wykorzystania zasobów i ograniczenia negatywnego oddziaływania na środowisko wytwarzanych produktów, które – podobnie jak materiały oraz surowce – powinny pozostawać w gospodarce tak długo, jak jest to możliwe, a wytwarzanie odpadów powinno być jak najbardziej zminimalizowane.
Takie podejście kontrastuje z tradycyjnym, liniowym modelem ekonomicznym, który opiera się na schemacie „weź – wyprodukuj – użyj – wyrzuć”. Model linearny opiera się na dużych ilościach tanich i łatwo dostępnych materiałów i energii. Parlament Europejski wezwał do wprowadzenia środków, które zapewnią, że na rynek będą trafiać produkty wysokiej jakości i trwałe.
Gospodarka niskoemisyjna, to gospodarka oparta na zmniejszeniu zużycia energii (poprzez podnoszenie efektywności energetycznej) i wzroście udziału odnawialnych źródeł energii w bilansie energetycznym. Prowadzi to do ograniczania emisji gazów cieplarnianych do atmosfery.
W gospodarce niskoemisyjnej energia jest wytwarzana i zużywana w sposób efektywny przede wszystkim dzięki zastosowaniu: wydajnych rozwiązań energetycznych, proekologicznych innowacji technologicznych, czystej i odnawialnej energii.
Korzyści z wdrożenia GOZ w przedsiębiorstwie:
•Dodatkowe środki pieniężne – do 2027 roku środki w krajach UE na działania związane z GOZ;
•Obniżenie kosztów operacyjnych;
•Zmniejszenie ryzyka i zabezpieczenie przed niestabilnymi rynkami energii;
•Poprawa reputacji marki oraz przyciąganie świadomych ekologicznie klientów i pracownic/pracowników;
•Przygotowanie się na przyszłe przepisy dotyczące efektywności energetycznej przedsiębiorstw;
•Wsparcie walki ze zmianami klimatycznymi;
•Wdrożenie zasad GOZ pomaga budować przewagę konkurencyjną. Wybór dostawców produktów i usług, którzy generują niższy ślad węglowy staje się koniecznością. Ma realny wpływ na koszty prowadzenia firmy.




Gmina Mykanów
Na terenie gminy Mykanów funkcjonują 24 sołectwa, z 40 wsiami i przysiółkami. Gmina Mykanów położona jest bezpośrednio na północ od miasta Częstochowy. Terytorium gminy w całości położone jest na obszarze Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej (zwanej potocznie Jurą Krakowsko-Częstochowską), w makroregionie określanym jako Wyżyna Wieluńska. Okolice Mykanowa leżą w pobliżu przełomu rzeki Warty przez wypiętrzenia jurajskie pod Częstochową, który oddziela Wyżynę Wieluńską od ciągnącego się na południowy wschód pasma Wyżyny Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).