Czwartek, 1 grudnia 2022r. | Imieniny: Natalii, Eligiusza, Edmunda
Pokaż menu

Dotacja dla Gminy Mykanów- Rządowy Fundusz Polski Ład

25 października, 2021
Dotacja dla Gminy Mykanów- Rządowy Fundusz Polski Ład
Gmina Mykanów w ramach I Edycji Rządowego Funduszu Polski Ład złożyła trzy wnioski na łączną kwotę 21 774 265,55zł.
Po weryfikacji złożonych wniosków aprobatę zyskał jeden- "Skuteczny i efektywny system zbierania i odprowadzania ścieków komunalnych poprzez budowę kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej w Wierzchowisku- etap I". Przyznano nam kwotę 9 239 130 zł w formie bezzwrotnej dotacji, co stanowi 95% wartości całej inwestycji.
Gmina Mykanów
Na terenie gminy Mykanów funkcjonują 24 sołectwa, z 40 wsiami i przysiółkami. Gmina Mykanów położona jest bezpośrednio na północ od miasta Częstochowy. Terytorium gminy w całości położone jest na obszarze Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej (zwanej potocznie Jurą Krakowsko-Częstochowską), w makroregionie określanym jako Wyżyna Wieluńska. Okolice Mykanowa leżą w pobliżu przełomu rzeki Warty przez wypiętrzenia jurajskie pod Częstochową, który oddziela Wyżynę Wieluńską od ciągnącego się na południowy wschód pasma Wyżyny Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).