Poniedziałek, 4 grudnia 2023r. | Imieniny: Barbary, Krystiana, Jana
Pokaż menu

Dotacja dla OSP Cykarzew Północny

16 listopada, 2023
Dotacja dla OSP Cykarzew Północny

W dniu 11 sierpnia 2023 roku Województwo Śląskie ogłosiło konkurs na zakup sprzętu ratowniczo-gaśniczego, umundurowania i wyposażenia z przeznaczeniem dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych „Zwiększenie potencjału ratowniczego Ochotniczych Straży Pożarnych Województwa Śląskiego w 2023 roku”.

Samorząd województwa śląskiego na realizację konkursu w 2023 roku przeznaczył środki finansowe w wysokości 235 000, 00 zł.

Gmina Mykanów w dniu 23.08.2023 roku złożyła wniosek o przyznanie pomocy finansowej w w/wym. zakresie dla OSP Cykarzew Północny. W dniu 20 października 2023 roku została podpisana umowa pomiędzy województwem śląskim, a Wójtem Gminy Mykanów na przyznanie dotacji w wysokości 4400,00 na zakup 2 kpl ubrań specjalnych 2-wu częściowych. W dniu 02 listopada zakup został zrealizowany, natomiast w dniu 08 listopada przesłano dokumenty rozliczające przyznanie dotacji.
Gmina Mykanów
Na terenie gminy Mykanów funkcjonują 24 sołectwa, z 40 wsiami i przysiółkami. Gmina Mykanów położona jest bezpośrednio na północ od miasta Częstochowy. Terytorium gminy w całości położone jest na obszarze Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej (zwanej potocznie Jurą Krakowsko-Częstochowską), w makroregionie określanym jako Wyżyna Wieluńska. Okolice Mykanowa leżą w pobliżu przełomu rzeki Warty przez wypiętrzenia jurajskie pod Częstochową, który oddziela Wyżynę Wieluńską od ciągnącego się na południowy wschód pasma Wyżyny Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).