Środa, 28 lutego 2024r. | Imieniny: Romana, Ludomira, Lecha
Pokaż menu

Drogi poscaleniowe

17 sierpnia, 2023
Drogi poscaleniowe
Dobiegają końca prace związane ze scaleniami i budową dróg poscaleniowych na terenie naszej Gminy.
Mieszkańcy gminy dzięki temu projektowi uzyskali:
– scalenie swoich gruntów (zmniejszyła się ilość działek)
– usankcjonowanie przebiegu granic
– uregulowanie własności w księgach wieczystych
– wyczyszczenie rowów w kompleksach rolnych i przepustów pod drogami
– 33,5 km dróg – w tym posiadające :
– nawierzchnie asfaltowe 10,624 km
– nawierzchnie utwardzane tłuczniem 11,531 km
– nawierzchnie utwardzone kruszywem 11,360 km.
Inwestycje prowadził Powiat częstochowski, natomiast finansowanie w 100 % zapewnił Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego w kwocie ponad 14 mln zł.
Jeżeli mieszkańcy wyrażą zainteresowanie Gmina złoży kolejny wniosek (za pośrednictwem Powiatu) do Urzędu Marszałkowskiego. Scaleniami pragniemy objąć tereny Starego Cykarzewa, Cykarzewa Północnego, Grabówki, Jamna, Starego i Nowego Kocina.
W imieniu Mieszkańców składam serdeczne podziękowania i wyrazy uznania dla Częstochowskiego Biura Geodezji, Członków Komisji Scaleniowej, Pracowników Wydziału Geodezji Starostwa Powiatowego oraz firmie BITUM (wykonawcy prac drogowych).
Efekty prac scaleniowych przedstawiam w poniższej fotorelacji.
Wójt Gminy Mykanów
Dariusz Pomada
Gmina Mykanów
Na terenie gminy Mykanów funkcjonują 24 sołectwa, z 40 wsiami i przysiółkami. Gmina Mykanów położona jest bezpośrednio na północ od miasta Częstochowy. Terytorium gminy w całości położone jest na obszarze Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej (zwanej potocznie Jurą Krakowsko-Częstochowską), w makroregionie określanym jako Wyżyna Wieluńska. Okolice Mykanowa leżą w pobliżu przełomu rzeki Warty przez wypiętrzenia jurajskie pod Częstochową, który oddziela Wyżynę Wieluńską od ciągnącego się na południowy wschód pasma Wyżyny Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).