Sobota, 30 września 2023r. | Imieniny: Wery, Honoriusza, Hieronima
Pokaż menu

Dzień Otwarty w Zespole Szkól w Starym Cykarzewie

04 kwietnia, 2016
Wola Hankowska - Przykuta / Wikipedia / CC BY 3.0 Wola Hankowska - Przykuta / Wikipedia / CC BY 3.0

Dnia 17marca 2016r. w Zespole Szkół w Starym Cykarzewie  po raz kolejny zorganizowany został Dzień Otwarty. Jego głównym  celem było zaprezentowanie naszej szkoły Rodzicom i Dzieciom, które we wrześniu rozpoczną naukę w oddziale I szkoły podstawowej i w oddziale I gimnazjum.  Organizatorzy chcieli pokazać dzieciom, jak placówka wygląda od wewnątrz, co w niej jest ciekawego.  Zaangażowani w organizację Dnia Otwartego w szkole nauczyciele oraz uczniowie mieli gościom do zaproponowania wiele ciekawych zajęć.

 

Spotkanie rozpoczęła Dyrektor szkoły pani Małgorzata Chodecka, która serdecznie powitała przybyłe osoby. Następnie w krótkiej prezentacji multimedialnej zaprezentowane zostały ważniejsze osiągnięcia i sukcesy  uczniów w różnych dziedzinach, a także przedstawiono społeczności lokalnej bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych prowadzonych w naszej placówce. Omówiono także niektóre z programów, projektów realizowanych w Zespole Szkół.

 

Dzień Otwarty stał się również okazją do zaprezentowania gościom umiejętności artystycznych naszych wychowanków. Uczniowie kół teatralnych obu placówek przedstawili fragment „Inscenizacji obrzędów wielkanocnych”. Program uświetniły występy chóru szkolnego.  

 

Tego dnia w naszej szkole można było wziąć udział w obserwacji doświadczeń przeprowadzanych przez uczniów pod bacznym okiem opiekunów. Atrakcyjne i bardzo interesujące doświadczenia prowadzone były z zakresu chemii i biologii.    Można było także gimnastykować umysł, rozwiązując zagadki matematyczne, jak również tworzyć prace z origami oraz sprawdzić swą sprawność na sportowym torze przeszkód. W jednej z sal była promocja zdrowego odżywienia, gdzie goście mieli okazję skosztować wielu produktów samodzielnie przygotowanych, upieczonych przez naszych uczniów, m.in. zbożowych ciastek owocowych sałatek, wiosennych kanapek.

 

Dla zainteresowanych historią regionu udostępniona została Izba Regionalna, gdzie można było przenieść się w czasy początku XX wieku.

Wszyscy zgromadzeni goście poza ucztą dla ducha, mogli znaleźć również coś dla ciała, gdyż organizatorzy zadbali o funkcjonowanie kawiarenki.

Mamy nadzieję, że odwiedzający miło spędzili czas w przyjaznej i życzliwej atmosferze. Dziękujemy za zainteresowanie i skorzystanie z zaproszenia na Dzień Otwarty zorganizowany przez naszą placówkę.

Pragniemy, aby szkoła stała się miejscem, do którego z chęcią i radością będą przychodzili nasi uczniowie, odwiedzali nas ich rodzice, dziadkowie, a także przybywali nowi podopieczni, którzy z ochotą podejmą naukę w naszej placówce.

 

 
Gmina Mykanów
Na terenie gminy Mykanów funkcjonują 24 sołectwa, z 40 wsiami i przysiółkami. Gmina Mykanów położona jest bezpośrednio na północ od miasta Częstochowy. Terytorium gminy w całości położone jest na obszarze Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej (zwanej potocznie Jurą Krakowsko-Częstochowską), w makroregionie określanym jako Wyżyna Wieluńska. Okolice Mykanowa leżą w pobliżu przełomu rzeki Warty przez wypiętrzenia jurajskie pod Częstochową, który oddziela Wyżynę Wieluńską od ciągnącego się na południowy wschód pasma Wyżyny Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).