Sobota, 19 czerwca 2021r. | Imieniny: Gerwazego, Protazego
Pokaż menu

Gminne Biuro Spisowe w Mykanowie

07 maja, 2021
Wola Hankowska - Przykuta / Wikipedia / CC BY 3.0 Wola Hankowska - Przykuta / Wikipedia / CC BY 3.0

Szanowni Mieszkańcy Gminy Mykanów

Od 1 kwietnia 2021r rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Spis będzie trwał do 30 września 2021r. Udział w spisie jest obowiązkowy!

Spis jest realizowany następującymi metodami:

  1. Samospis internetowy, aplikacja jest dostępna na stronie  https://spis.gov.pl
  2. Telefonicznie, dzwoniąc na infolinię spisową obsługiwaną przez pracowników statystyki publicznej, od poniedziałku do piątku od godz.8.00 do 18.00 pod numerem telefonu 22 279 99 99
  3. Wywiad telefoniczny lub wizyta rachmistrza spisowego

Osoby, które dokonują samospisu internetowego mogą wziąć udział w "Loterii Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań"   https://loteria.spis.gov.pl

Samospisu może dokonać jeden członek rodziny spisując pozostałe osoby zamieszkałe pod wskazanym adresem. W przypadku braku dostępu do komputera czy internetu można skorzystać ze stanowiska komputerowego, przygotowanego w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Gminy, gdzie w przypadku trudności przy spisywaniu się pomocy udzieli Państwu pracownik urzędu. Wszelkich wyjaśnień na temat samospisu w Urzędzie Gminy udzielimy Państwu pod numerem telefonu 34 3288039 wew. 51

Zgodnie z aktualnymi informacjami zawiadamiamy, że do końca czerwca rachmistrzowie spisowi nie będą odwiedzać Państwa osobiście, mogą się kontaktować z Państwem wyłącznie telefonicznie. Weryfikacji rachmistrza można dokonać telefonicznie w Urzędzie Gminy. W tym okresie proszę nie wpuszczać do swoich domów osób, które podawałyby się za rachmistrza spisowego.

Mimo, iż do końca spisu pozostało jeszcze prawie 5 miesięcy prosimy o jak najszybsze spisywanie się. Postępy spisu w poszczególnych gminach są systematycznie analizowane. Zadbajmy o wynik naszej gminy!

Gminny Komisarz Spisowy

Dariusz Pomada
Gmina Mykanów
Na terenie gminy Mykanów funkcjonują 24 sołectwa, z 40 wsiami i przysiółkami. Gmina Mykanów położona jest bezpośrednio na północ od miasta Częstochowy. Terytorium gminy w całości położone jest na obszarze Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej (zwanej potocznie Jurą Krakowsko-Częstochowską), w makroregionie określanym jako Wyżyna Wieluńska. Okolice Mykanowa leżą w pobliżu przełomu rzeki Warty przez wypiętrzenia jurajskie pod Częstochową, który oddziela Wyżynę Wieluńską od ciągnącego się na południowy wschód pasma Wyżyny Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).