Poniedziałek, 15 lipca 2024r. | Imieniny: Henryka, Wlodzimierza, Dawida
Pokaż menu

Gminne Zawody Pożarnicze

01 lipca, 2024
Gminne Zawody Pożarnicze

W dniu 30 czerwca b.r. w godzinach popołudniowych na boisku sportowym w Borownie odbyły się, zawody sportowo-pożarnicze gminy Mykanów. W zawodach uczestniczyło 9 drużyn w tym: 6 w kategorii drużyny męskie „grupa A”(w tym 2-wie z Rybnej), 1-na w kategorii drużyny damskie ”grupa C” z Mykanowa, 1-na w kategorii MDP z Rybnej oraz 1-na drużyna poza konkurencją t.j. MDP ze Starego Kocina.

Zgodnie z regulaminem zawody przeprowadzono w 2-óch konkurencjach:

– ćwiczenie bojowe,

– sztafeta pożarnicza.

W zawodach uczestniczyły władze samorządowe i związkowe: Starosta Częstochowski – Prezes ZOG ZOSP RP Krzysztof Smela, Wójt Gminy Dariusz Pomada, Przewodniczący Rady Gminy Tomasz Nowicki, Komendant Gminny OSP Janusz Woźniak, Radni Gminy Mykanów: Jarosław Migoń, Jarosław Kubat, Michał Kwapisz, Marek Powroźnik.

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska powołana przez Komendanta Miejskiego PSP w Częstochowie, której przewodniczącym był mł. bryg. Bogumił Krawczyk. Spikerem zawodów przekazującym wszelkie informacje z zawodów był Mariusz Merc Kierownik RSOiZK. Zawody przebiegły sprawnie, zgodnie z regulaminem oraz zasadami bhp. W czasie zawodów nikt nie uległ kontuzji, ani wypadkowi. Nagrody pieniężne, puchary i dyplomy dla zwycięzców, drużyn ufundowane zostały przez Wójta Gminy Mykanów.

Klasyfikacja generalna zawodów po przeprowadzeniu 2-óch konkurencji sztafety pożarniczej i ćwiczenia bojowego przedstawiała się następująco:

w kategorii drużyny męskie (mężczyźni grupa A) :

I miejsce – OSP RYBNA I

II miejsce – OSP RYBNA II

III miejsce – OSP MYKANÓW

w kategorii drużyny kobiece (grupa C) :

I miejsce – OSP MYKANÓW

w kategorii drużyny MDP :

I miejsce – OSP Rybna

MDP ze Starego Kocina startowała poza konkurencją na torach w sztafecie pożarniczej i ćwiczeniu bojowym dla seniorów bez pokonywania przeszkód, na sucho bez użycia wody i motopompy.

Gospodarzem zawodów był zarząd OSP w Borownie, jednakże boisko, tory do zawodów przygotowywała OSP Borowno, Mykanów, Grabowa. Tor do sztafety pożarniczej oraz ćwiczenia bojowego MDP przygotowała OSP Rybna. Nad prawidłowym przygotowaniem boiska i torów do ćwiczeń czuwali członkowie Prezydium ZOG ZOSP RP. Pierwszą pomoc medyczną na zawodach zabezpieczała OSP Borowno.

Dlatego też, szczególne podziękowania składamy wszystkim druhnom i druhom za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu zawodów.

Niestety w zawodach kilka OSP nie wzięło udziału, co na pewno obniża ich rangę na szczeblu gminnym. OSP Rybna po raz kolejny z rzędu uzyskała świetny wynik w ćwiczeniu bojowym z czasem 33,5 s. Z takim wynikiem, poprawiając wynik w sztafecie można liczyć na dobrą lokatę w zawodach powiatowych. Dobry wynik w ćwiczeniu bojowym uzyskały również OSP Radostków, Lubojna i Mykanów, nieco ponad 40 s. Pragnę podziękować wszystkim drużynom z poszczególnych OSP, zawodniczkom i zawodnikom, którzy wzięli udział w zawodach, kierownikom drużyn przygotowujących drużyny do startu. Na szczególne podziękowania na pewno zasłużyła publiczność, kibice, którzy w dość licznej grupie zagrzewali uczestników zawodów do walki o jak najlepszy wynik. W zawodach na szczeblu powiatowym, we wrześniu, gminę Mykanów będą reprezentowały: w grupie „A” mężczyźni- OSP Rybna, w grupie „C” kobiety- OSP Mykanów, w MDP – OSP Rybna, którym życzymy osiągnięcia jak najlepszych wyników.

Oprac. Mariusz Merc – Kierownik RSOiZK

 
Gmina Mykanów
Na terenie gminy Mykanów funkcjonują 24 sołectwa, z 40 wsiami i przysiółkami. Gmina Mykanów położona jest bezpośrednio na północ od miasta Częstochowy. Terytorium gminy w całości położone jest na obszarze Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej (zwanej potocznie Jurą Krakowsko-Częstochowską), w makroregionie określanym jako Wyżyna Wieluńska. Okolice Mykanowa leżą w pobliżu przełomu rzeki Warty przez wypiętrzenia jurajskie pod Częstochową, który oddziela Wyżynę Wieluńską od ciągnącego się na południowy wschód pasma Wyżyny Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).