Sobota, 20 lipca 2024r. | Imieniny: Czeslawa, Hieronima, Malgorzaty
Pokaż menu

Informacja dla podatników

18 lutego, 2016
Wola Hankowska - Przykuta / Wikipedia / CC BY 3.0 Wola Hankowska - Przykuta / Wikipedia / CC BY 3.0

W najbliższym czasie sołtysi będą roznosić nakazy podatkowe na 2016 r. W związku ze zmianą przepisów zmienią się zasady płacenia podatku rolnego, leśnego i od nieruchomości. Jeżeli łączna kwota zobowiązania podatkowego (na cały rok) nie przekracza 100 zł, to całość należy zapłacić jednorazowo w marcu, tj. w terminie płatności pierwszej raty. Zobowiązanie powyżej 100 zł będzie dzielone na cztery raty, tak jak dotychczas. Osoba,  której łączny wymiar podatku  nie przekracza  6,10 zł jest zwolniona z zapłaty i nie otrzyma nakazu płatniczego w 2016 r. 
Gmina Mykanów
Na terenie gminy Mykanów funkcjonują 24 sołectwa, z 40 wsiami i przysiółkami. Gmina Mykanów położona jest bezpośrednio na północ od miasta Częstochowy. Terytorium gminy w całości położone jest na obszarze Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej (zwanej potocznie Jurą Krakowsko-Częstochowską), w makroregionie określanym jako Wyżyna Wieluńska. Okolice Mykanowa leżą w pobliżu przełomu rzeki Warty przez wypiętrzenia jurajskie pod Częstochową, który oddziela Wyżynę Wieluńską od ciągnącego się na południowy wschód pasma Wyżyny Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).