Środa, 21 lutego 2024r. | Imieniny: Eleonory, Fortunata, Roberta
Pokaż menu

Informacja dla producentów rolnych w sprawie zasad szacowania strat powstałych w gospodarstwach rolnych spowodowanych niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi (susza)

24 lipca, 2023
Informacja dla producentów rolnych w sprawie zasad szacowania strat powstałych w gospodarstwach rolnych spowodowanych niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi (susza)

W roku bieżącym szacowanie szkód powstałych w gospodarstwach rolnych spowodowanych przez suszę odbywać się będzie albo jak w roku ubiegłym za pośrednictwem aplikacji suszowej na zasadzie „zgłoś szkodę rolniczą” albo przy udziale aplikacji suszowej wraz z jednoczesnym szacowaniem przez komisje na wniosek złożony przez producenta rolnego w terminie pozwalającym na ich oszacowanie. Szacowanie strat przez komisje będzie opcjonalne.
 Mając na uwadze ww. propozycje, zwracam szczególną uwagę na to, że w dalszym ciągu podstawowym obowiązkiem rolnika jest złożenie wniosku o szacowanie szkód w aplikacji suszowej.
Wszelkie informacje dostępne są na stronie internetowej Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Linki do rozporządzeń dotyczących ARiMR oraz aplikacji suszowej znajdują się poniżej:
W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości należy kontaktować się z pracownikiem tutejszego Urzędu – osoby do kontaktu Agnieszka Niedzielska pod nr telefonu: 34 328 80 19 wew. 33

  • akty prawne:

https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20200001009
https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20150000187

  • aplikacja suszowa:

https://aplikacje.gov.pl/app/susza/#/campaign

  • niekorzystne zjawiska atmosferyczne:

https://www.gov.pl/web/rolnictwo/niekorzystne-zjawiska-atmosferyczne2
 
Gmina Mykanów
Na terenie gminy Mykanów funkcjonują 24 sołectwa, z 40 wsiami i przysiółkami. Gmina Mykanów położona jest bezpośrednio na północ od miasta Częstochowy. Terytorium gminy w całości położone jest na obszarze Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej (zwanej potocznie Jurą Krakowsko-Częstochowską), w makroregionie określanym jako Wyżyna Wieluńska. Okolice Mykanowa leżą w pobliżu przełomu rzeki Warty przez wypiętrzenia jurajskie pod Częstochową, który oddziela Wyżynę Wieluńską od ciągnącego się na południowy wschód pasma Wyżyny Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).