Poniedziałek, 28 listopada 2022r. | Imieniny: Leslawa, Zdzislawa, Stefana
Pokaż menu

INFORMACJA DOTYCZĄCA ZAKUPU WĘGLA

07 listopada, 2022
Kościół w Borownie - Przykuta / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Kościół w Borownie - Przykuta / Wikipedia / CC BY-SA 3.0
Od dnia 8 listopada 2022r. Urząd Gminy w Mykanowie przyjmuje wnioski w sprawie preferencyjnego zakupu paliwa stałego.
Dotychczasowe zgłoszenia zapotrzebowania na opał służyły do wstępnego rozeznania potrzeb.

Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 27 października 2022r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych (Dz. U. z 2022r., poz. 2236) do końca roku 2022 opał mogą nabyć osoby, które dotychczas nie zakupiły go w ilości minimum 1,5 tony po cenach poniżej 2000zł i przysługuje im prawo do dodatku węglowego.
Wnioski można wypełnić w Biurze Obsługi Interesanta lub pobrać ze strony internetowej gminy.
Do wniosku należy załączyć potwierdzenie dokonania przedpłaty za opał w kwocie 2000zł za tonę. Powyższa opłata nie obejmuje kosztów transportu ze składu opału zlokalizowanego na terenie gminy do odbiorcy. Opłatę za transport pobierze skład opału.

Wójt Gminy Mykanów
Dariusz Pomada
 Gmina Mykanów
Na terenie gminy Mykanów funkcjonują 24 sołectwa, z 40 wsiami i przysiółkami. Gmina Mykanów położona jest bezpośrednio na północ od miasta Częstochowy. Terytorium gminy w całości położone jest na obszarze Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej (zwanej potocznie Jurą Krakowsko-Częstochowską), w makroregionie określanym jako Wyżyna Wieluńska. Okolice Mykanowa leżą w pobliżu przełomu rzeki Warty przez wypiętrzenia jurajskie pod Częstochową, który oddziela Wyżynę Wieluńską od ciągnącego się na południowy wschód pasma Wyżyny Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).