Sobota, 30 września 2023r. | Imieniny: Wery, Honoriusza, Hieronima
Pokaż menu

Jasełka w Lubojnie

18 lutego, 2016
Wola Hankowska - Przykuta / Wikipedia / CC BY 3.0 Wola Hankowska - Przykuta / Wikipedia / CC BY 3.0

W poniedziałek 21 XII 2015r. o godzinie 17.00 miały miejsce już po raz kolejny w naszej placówce jasełka. Uroczystość została przygotowana przez uczniów naszej szkoły i przedszkola pod kierunkiem nauczycieli.Interesująco pomyślana scenografia, barwne kostiumy i gra aktorska przyniosły ogrom emocji zarówno widzom jak i Młodym Odtwórcom.

Inscenizacja przeplatana była pięknymi kolędami, pastorałkami jak i tańcami wykonanymi również przez najmłodszych naszych podopiecznych- przedszkolaków. To oni podbili serca publiczności. Głębokie zaangażowanie Małych  Aktorów,  uwidoczniło  się  szczególnie w  sposobie  odtwarzania  betlejemskich  scen  –  dziecięca  gra  była  pełna
otwartości, szczerości, prostoty i ciepła. Rodzice i zaproszeni goście nagrodzili występ gromkimi brawami.

Pani Dyrektor, Alina Mazoń, podziękowała wykonawcom i organizatorom uroczystości. Złożyła także wszystkim zebranym świąteczne życzenia. Uroczystości towarzyszył Charytatywny Kiermasz Bożonarodzeniowy, na którym można było zakupić świąteczne ozdoby wykonane przez uczniów i nauczycieli z naszej placówki. Dochód ze sprzedaży ozdób przeznaczony został na leczenie i rehabilitację dwojga dzieci z naszej placówki.

 

 

 

 
Gmina Mykanów
Na terenie gminy Mykanów funkcjonują 24 sołectwa, z 40 wsiami i przysiółkami. Gmina Mykanów położona jest bezpośrednio na północ od miasta Częstochowy. Terytorium gminy w całości położone jest na obszarze Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej (zwanej potocznie Jurą Krakowsko-Częstochowską), w makroregionie określanym jako Wyżyna Wieluńska. Okolice Mykanowa leżą w pobliżu przełomu rzeki Warty przez wypiętrzenia jurajskie pod Częstochową, który oddziela Wyżynę Wieluńską od ciągnącego się na południowy wschód pasma Wyżyny Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).