Poniedziałek, 28 listopada 2022r. | Imieniny: Leslawa, Zdzislawa, Stefana
Pokaż menu

KOMUNIKAT dotyczący dystrybucji tabletek jodku potasu

14 października, 2022
KOMUNIKAT  dotyczący dystrybucji tabletek  jodku potasu

W województwie śląskim są realizowane zadania w zakresie dystrybucji tabletek jodku potasu, które ma na celu prewencyjne przygotowanie się na wypadek skażenia radiacyjnego. Warto podkreślić, że dzisiaj takie ryzyko nie występuje. Jest mało prawdopodobne, aby mogło wystąpić zdarzenie radiacyjne, jednakże trzeba zdawać sobie sprawę, że sytuacja za wschodnią granicą nie jest w pełni przewidywalna.

Chciałbym poinformować, że wydawanie preparatu nastąpi po ewentualnej decyzji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Na terenie gminy Mykanów zostało utworzonych 5 punktów wydawania tabletek jodku potasu. Jednakże do momentu decyzji MSWiA punkty wydawania preparatu pozostają nieczynne.

Lokalizacja punktów:

  1. NZOZ - Mykanów ul. Cicha 74,

  2. Przychodnia Medycyny Rodzinnej – Borowno-Kolonia ul. Klonowa 10,

  3. NZOZ - Lubojna ul. Częstochowska 27,

  4. NZOZ - Stary Cykarzew ul. Częstochowska 27,

  5. NZOZ - Czarny Las ul. Częstochowska 139

Sytuację radiacyjną na terenie Polski można sprawdzać na mapie aktualizowanej przez Państwową Agencję Atomistyki: https://monitoring.paa.gov.pl/maps-portal/

Tutaj też można zapoznać się z systemem monitorowania sytuacji radiacyjnej i bieżącymi działaniami podejmowanymi przez PAA:

https://www.gov.pl/web/paa/nowa-mapa-radiacyjna-polski-panstwowej-agencji-atomistyki

Zachęcam też, do zapoznania się z broszurą informacyjną MSWiA (w załączeniu).

Wójt Gminy Mykanów

mgr inż. Dariusz Pomada
Gmina Mykanów
Na terenie gminy Mykanów funkcjonują 24 sołectwa, z 40 wsiami i przysiółkami. Gmina Mykanów położona jest bezpośrednio na północ od miasta Częstochowy. Terytorium gminy w całości położone jest na obszarze Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej (zwanej potocznie Jurą Krakowsko-Częstochowską), w makroregionie określanym jako Wyżyna Wieluńska. Okolice Mykanowa leżą w pobliżu przełomu rzeki Warty przez wypiętrzenia jurajskie pod Częstochową, który oddziela Wyżynę Wieluńską od ciągnącego się na południowy wschód pasma Wyżyny Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).