Wtorek, 16 kwietnia 2024r. | Imieniny: Kseni, Cecylii, Bernardety
Pokaż menu

Konkurs „Samorządowiec Przyjazny Młodzieży”

02 marca, 2023
Konkurs „Samorządowiec Przyjazny Młodzieży”

Do 2 marca 2023 r. można zgłaszać kandydatury w konkursie „Samorządowiec Przyjazny Młodzieży” organizowanym przez Pełnomocnika Rządu ds. Polityki Młodzieżowej Piotra Mazurka razem z Radą Dialogu z Młodym Pokoleniem.

 

Nagroda „Samorządowiec Przyjazny Młodzieży” ma na celu wyróżnić i uhonorować tych przedstawicieli samorządów lokalnych, którzy posiadają szczególne zasługi związane z aktywizacją młodzieży w rodzimych społecznościach oraz zajmują się promowaniem postaw proobywatelskich i szeroko pojętym działaniem na rzecz młodych. Laureaci nagrody powinni wykazywać się bezinteresownością oraz trwałą pracą skutecznie zachęcającą młodzież do podejmowania aktywności na szczeblu samorządowym i krajowym.

 

Zgłoszenia można przesyłać do 2 marca 2023 r. drogą elektroniczną na adres sekretarz.rdzmp@kprm.gov.pl.

Udział w Konkursie jest dobrowolny i bezpłatny. Zgłosić kandydata może każda osoba fizyczna, każda organizacja pozarządowa i każda młodzieżowa rada. Kandydat może również samodzielnie zgłosić swoją kandydaturę.

 

Nagrodę, w postaci dyplomu i nadania tytułu „Samorządowca Przyjaznego Młodzieży”, otrzymają zwycięzcy wyłonieni przez Komisję Konkursową. Wręczenie nagrody odbędzie się na Europejskim Kongresie Samorządowym w dniach 6-7 marca 2023 r. w Mikołajkach.

 

Więcej informacji można znaleźć na stronie:

 

https://www.gov.pl/web/pozytek/rada-dialogu-z-mlodym-pokoleniem-oglasza-start-konkursu-samorzadowiec-przyjazny-mlodziezy?fbclid=IwAR0KeT3STpU1CMekwQxDP_4SAxcXlXB1bhINj-6UpYxTI4hT8iaRL3RYRuI
Gmina Mykanów
Na terenie gminy Mykanów funkcjonują 24 sołectwa, z 40 wsiami i przysiółkami. Gmina Mykanów położona jest bezpośrednio na północ od miasta Częstochowy. Terytorium gminy w całości położone jest na obszarze Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej (zwanej potocznie Jurą Krakowsko-Częstochowską), w makroregionie określanym jako Wyżyna Wieluńska. Okolice Mykanowa leżą w pobliżu przełomu rzeki Warty przez wypiętrzenia jurajskie pod Częstochową, który oddziela Wyżynę Wieluńską od ciągnącego się na południowy wschód pasma Wyżyny Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).