Sobota, 18 maja 2024r. | Imieniny: Eryka, Feliksa, Jana
Pokaż menu

Konkurs „SLĄSKIE LOKALNIE”

09 maja, 2024
Konkurs „SLĄSKIE LOKALNIE”

Startuje kolejna edycja konkursu Śląskie Lokalnie! Jest to inicjatywa skierowana do organizacji pozarządowych z województwa śląskiego oraz lokalnych działaczy, aktywistów, społeczników, którzy nie są zrzeszeni w żadnej sformalizowanej organizacji. W tym roku mogą otrzymać oni nawet 7 500 zł bezzwrotnej dotacji na realizację działań dla społeczności lokalnej. Nabór startuje już 6 maja i potrwa 30 dni (do 4 czerwca włącznie).

—————————————————

VII edycja konkursu Śląskie Lokalnie. Zdobądź do 7500 zł bezzwrotnej dotacji na realizację swojego pomysłu!

Dla kogo jest nasz konkurs? Dla każdego! Wnioski mogą składać:

  • – grupa trzech pełnoletnich osób, która chce zrealizować swój pomysł na działanie (jako grupa nieformalna),
  • – młoda organizacja pozarządowa,
  • – lokalna organizacja pozarządowa, której budżet za rok poprzedni nie przekroczył 50 tys. zł,
  • – organizacja patronacka (w imieniu grup nieformalnych).

Na co można wydać dotację? Realizowany pomysł musi mieścić się w katalogu zadań publicznych, dotyczących naszej lokalnej społeczności. Za otrzymane środki możesz sfinansować wszystko co jest niezbędne do realizacji projektu.

Szczegóły na www.fioslaskie.com. Zapraszamy!

Broszura Śląskie Lokalnie 2024 (1) (1)
Gmina Mykanów
Na terenie gminy Mykanów funkcjonują 24 sołectwa, z 40 wsiami i przysiółkami. Gmina Mykanów położona jest bezpośrednio na północ od miasta Częstochowy. Terytorium gminy w całości położone jest na obszarze Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej (zwanej potocznie Jurą Krakowsko-Częstochowską), w makroregionie określanym jako Wyżyna Wieluńska. Okolice Mykanowa leżą w pobliżu przełomu rzeki Warty przez wypiętrzenia jurajskie pod Częstochową, który oddziela Wyżynę Wieluńską od ciągnącego się na południowy wschód pasma Wyżyny Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).