Wtorek, 28 maja 2024r. | Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny
Pokaż menu

Konsultacje społeczne w sprawie opracowania Planu Zrównoważonej Mobilności dla Subregionu Północnego

10 listopada, 2021
Pałac w Borownie - Magdalia25 / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl Pałac w Borownie - Magdalia25 / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl

Gmina Mykanów wraz z Powiatem Częstochowskim zapraszają na konsultacje społeczne, które odbędą się 16.11.2021 r. o godz. 16:30 w Rędzinach w budynku Centrum Usług Społecznościowych, ul. Wolności 126.

Subregion jest obecnie w trakcie prac nad opracowaniem efektywnego planu mobilności. Bardzo cenna będzie opinia osób zamieszkujących nasz region, które korzystają z różnych form mobilności (piesi, rowerzyści, kierowcy) w kwestiach związanych z transportem publicznym, bezpieczeństwem, ruchem pieszych i rowerzystów, planowaniem przestrzennym.

Serdecznie zapraszamy wszystkie grupy społeczne (seniorów, rowerzystów, nauczycieli, dyrektorów szkół, uczniów i młodzież dojeżdżającą) do współpracy przy tworzeniu Planu Zrównoważonej Mobilności, który będzie służył nam wszystkim.

Z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną bardzo prosimy o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego.
Gmina Mykanów
Na terenie gminy Mykanów funkcjonują 24 sołectwa, z 40 wsiami i przysiółkami. Gmina Mykanów położona jest bezpośrednio na północ od miasta Częstochowy. Terytorium gminy w całości położone jest na obszarze Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej (zwanej potocznie Jurą Krakowsko-Częstochowską), w makroregionie określanym jako Wyżyna Wieluńska. Okolice Mykanowa leżą w pobliżu przełomu rzeki Warty przez wypiętrzenia jurajskie pod Częstochową, który oddziela Wyżynę Wieluńską od ciągnącego się na południowy wschód pasma Wyżyny Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).