Piątek, 14 czerwca 2024r. | Imieniny: Bazylego, Elwiry, Michala
Pokaż menu

Międzynarodowy sukces Orkiestry OSP z Mykanowa

13 czerwca, 2016
Wola Hankowska - Przykuta / Wikipedia / CC BY 3.0 Wola Hankowska - Przykuta / Wikipedia / CC BY 3.0

 Wielkim sukcesem zakończył się udział Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Mykanowa w XVII Międzynarodowym Konkursie Orkiestr Dętych w Giulianova (Włochy). Nadmorska miejscowość Giulianova (Teramo - Abruzzo) od 1 do 6 czerwca była miejscem rywalizacji znakomitych orkiestr z całego świata, m. in. Orkiestry Ryskiego Uniwersytetu Technicznego (Łotwa), Orkiestry Akademii Muzycznej z Mołdawii oraz Takigawa II High School Marching Band z Japonii. Wśród zaproszonych orkiestr znalazły się trzy polskie zespoły: Orkiestra Górnicza z Bytomia, Orkiestra z Koronowa oraz MOD z Mykanowa.

 

Program pobytu wypełniły próby, koncerty dla mieszkańców, otwarcie Mistrzostw Włoch Mażoretek oraz oczywiście występy konkursowe, które zostały podzielone na dwa dni. Nasza orkiestra zaprezentowała się na scenie ustawionej na placu Buozzi w sobotni wieczór, gdzie wykonaliśmy utwory w konkursie scenicznym wraz z Mażoretkami „Presto” oraz musztrę paradną. Włoska publiczność reagowała bardzo entuzjastycznie na grane utwory, w czym duża zasługa naszych solistów, Zuzanny Pietras i Klaudii Suchańskiej. O powierzchni sceny, najlepiej świadczy fakt, że orkiestra była w stanie zaprezentować na niej musztrę paradną, przyjętą równie wielkimi brawami.

 

Niedzielne popołudnie rozpoczęło się od przemarszu malowniczymi ulicami Giulianova, którego finałem był pokaz musztry na placu Dalmazia. Każda z orkiestr trzymając się ściśle regulaminu musiała zaprezentować grę w marszu oraz 10 minutowy program dynamiczny.

 

Wieczorem wszystkie orkiestry zaprezentowały się ponownie na placu Buozzi, gdzie po krótkiej prezentacji każdej z orkiestr nastąpiło ogłoszenie wyników. Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP w Mykanowie otrzymała nagrodę dla najlepszej „orkiestry dętej z mażoretkami”, nagrodę dla „najlepszego zespołu mażoretek”, nagrodę dla najlepszego kapelmistrza oraz II miejsce w klasyfikacji ogólnej. Jedyną orkiestra, która uzyskała wyższa punktacje od zespołu z Mykanowa, była orkiestra z Japonii, która jest jedną z najlepszych orkiestr Kraju Kwitnącej Wiśni, zdobywczynią złotego medalu na jednym z największych konkursów muzycznych na świecie All Japan Marching Contest.

 

Orkiestrę i mażoretki w zmaganiach konkursowych poprowadzili: dyrygent – Krzysztof Witczak, tambumajor – Radosław Wochal i choreograf – Paulina Peryga.

 

 

Serdecznie dziękujemy władzom Gminy Mykanów za wsparcie i pomoc w wyjeździe, a naszym wiernym kibicom za wspaniałe powitanie w Mykanowie. Wyjazd zaowocował w nawiązanie nowych kontaktów, które mamy nadzieję, przyczynią się do kolejnych prestiżowych występów.

 

 

 

oprac.: Patryk Jeziak

 

 

 
Gmina Mykanów
Na terenie gminy Mykanów funkcjonują 24 sołectwa, z 40 wsiami i przysiółkami. Gmina Mykanów położona jest bezpośrednio na północ od miasta Częstochowy. Terytorium gminy w całości położone jest na obszarze Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej (zwanej potocznie Jurą Krakowsko-Częstochowską), w makroregionie określanym jako Wyżyna Wieluńska. Okolice Mykanowa leżą w pobliżu przełomu rzeki Warty przez wypiętrzenia jurajskie pod Częstochową, który oddziela Wyżynę Wieluńską od ciągnącego się na południowy wschód pasma Wyżyny Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).