Sobota, 19 czerwca 2021r. | Imieniny: Gerwazego, Protazego
Pokaż menu

Nabór wniosków o dofinansowanie – Wspieranie efektywności energetycznej w budynkach mieszkalnych w województwie śląskim.

29 kwietnia, 2021
Pałac w Borownie - Magdalia25 / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl Pałac w Borownie - Magdalia25 / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach prowadzi obecnie nabór wniosków o dofinansowanie w ramach Poddziałania 1.7.1 Wspieranie efektywności energetycznej w budynkach mieszkalnych w województwie śląskim. Przedmiotem naboru są projektu dotyczące poprawy efektywności energetycznej w budynkach mieszkalnych.

Co muszą Państwo wiedzieć na początek? Poniżej kilka ważnych informacji:

  • ostateczny termin składania wniosków o dofinansowanie: 28.05.2021 r., godzina 15.30 (niezależnie od formy składania: wersja papierowa czy elektroniczna),
  • aplikować w konkursie mogą m.in. jednostki samorządu terytorialnego i ich związki, samorządowe jednostki organizacyjne oraz przedsiębiorstwa realizujące zadania własne jednostek samorządu terytorialnego (forma prawna – kod 429, kod 430, kod 431, kod 117 - dotyczy wyłącznie TBSów) – dla tej grupy przeznaczona jest największa pula środków, aż 45 mln zł,
  • maksymalny poziom dofinansowania do 85%, z zastrzeżeniem stosowania przepisów o pomocy publicznej,
  • konkurs ukierunkowany jest na projekty gotowe do realizacji (tj. rozpoczęcie realizacji inwestycji rozumiane jako zawarcie umowy z wykonawcą, w terminie do 5 miesięcy od dnia zawarcia Umowy).
  • Niezbędnym dokumentem jest audyt energetyczny sporządzony zgodnie z „Metodyką sporządzania audytów energetycznych w zakresie głębokiej kompleksowej modernizacji energetycznej budynków finansowanych w ramach POIiŚ 2014 – 2020 Poddziałanie 1.7.1” stanowi załącznik nr 9 do Regulaminu konkursu.

Więcej informacji na temat konkursu znajdą Państwo na stronie WFOŚiGW: https://www.wfosigw.katowice.pl/zobacz-ogloszenia-o-naborach-wnioskow/ogloszenia-o-konkursach-2021/konkurs-nr-pois-1-7-1-6-2021.html

Nasza firma opracowała wiele dokumentacji aplikacyjnej dla projektów z obszaru poprawy efektywności energetycznej. Bazujemy na 16-letnim doświadczeniu potwierdzonym licznymi osiągnięciami, z których niektóre odnajdą Państwo pod linkiem: https://lc.net.pl/realizacje.

Każdy projekt traktujemy indywidualnie, podczas pracy pozostajemy w stałym kontakcie – konsultujemy, doradzamy, uzgadniamy.

Pod linkiem znajdą Państwo przykłady i propozycje naszych działań:  https://lc.net.pl/oferta-dla-sektora-publicznego.

 
Gmina Mykanów
Na terenie gminy Mykanów funkcjonują 24 sołectwa, z 40 wsiami i przysiółkami. Gmina Mykanów położona jest bezpośrednio na północ od miasta Częstochowy. Terytorium gminy w całości położone jest na obszarze Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej (zwanej potocznie Jurą Krakowsko-Częstochowską), w makroregionie określanym jako Wyżyna Wieluńska. Okolice Mykanowa leżą w pobliżu przełomu rzeki Warty przez wypiętrzenia jurajskie pod Częstochową, który oddziela Wyżynę Wieluńską od ciągnącego się na południowy wschód pasma Wyżyny Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).