Piątek, 19 kwietnia 2024r. | Imieniny: Adolfa, Tymona, Leona
Pokaż menu

,,Niech kolęda serca budzi. Kochanym Babciom i Dziadkom”

09 lutego, 2023
Pałac w Borownie - Magdalia25 / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl Pałac w Borownie - Magdalia25 / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl

 

Każdego roku w styczniu obchodzimy piękne święto- Dzień Babci i Dzień Dziadka, które przypadają kolejno na 21 i 22 stycznia a fetowane są zazwyczaj wspólnie.

Wspaniale, że kiedyś ktoś wymyślił, by uhonorować seniorów i podziękować

im za to, co dla nas robią.

A za co ich kochamy? Za wszystkie dobre słowa, fantastyczne zabawy, dodatkowe kieszonkowe, smakowite potrawy i słodycze bez ograniczeń. Przecież babcie i dziadkowie są

od rozpieszczania! Najpiękniejsze wspomnienia z dzieciństwa są właśnie z nimi związane. Dopiero z czasem zaczynamy dostrzegać i doceniać ich mądrość życiową, doświadczenie, pouczające i zabawne historie, które potrafią przytoczyć w odpowiednim momencie. Doceniamy to, że zawsze mieliśmy i mamy w nich wsparcie i możemy poprosić o radę. Chociaż raz do roku możemy dziękować im z całego serca za wszystko, co od nich otrzymujemy każdego dnia.

Dlatego też to niezwykłe święto w naszej szkole obchodzone było bardzo hucznie , choć nieco wcześniej, bowiem 12 stycznia. Po trzyletniej przerwie wreszcie mogliśmy się spotkać w tak zacnym gronie i w towarzystwie zaproszonych gości: pana Dariusza Pomady -Wójta Gminy Mykanów, pana Włodzimierza Cichonia -Przewodniczącego Rady Gminy Mykanów , pana Michała Krzysińskiego – Prezesa Stowarzyszenia na rzecz rozwoju Gminy Mykanów oraz Anny Polak – przewodniczącej Rady Rodziców.

Na tę wyjątkową okazję przygotowaliśmy szereg wzruszających wystąpień dzieci.

Zaczęliśmy od przepięknych jasełek, następnie były wiersze, scenki odgrywane przez uczniów, śpiew, taniec, a na koniec   wręczanie własnoręcznie zrobionych przez dzieci prezentów i laurek z życzeniami.

.Takimi samodzielnie wykonanymi upominkami wnuki sprawiały ogromną radość i chwilę niezapomnianych wzruszeń swoim bliskim.

Należy podkreślić, iż zaprezentowały się wszystkie dzieci , począwszy od przedszkolaków a skończywszy na ósmoklasistach , a babcie i dziadkowie w skupieniu oglądali wystąpienia wnuków, częstując się przygotowanymi przez rodziców słodkościami.

. Takie spotkania to chwile niezapomnianych wzruszeń, które z pewnością wpływają na wzmocnienie więzi emocjonalnej z rodziną, kształtują uczucia przywiązania i szacunku do dziadków.

Na zakończenie tej wspaniałej uroczystości pan Krzysztof Wrzalik podziękował wszystkim babciom, dziadkom a także zaproszonym gościom, nauczycielom i dzieciom za niezapomniane i pełne wzruszeń momenty oraz zaprosił do przyszłorocznego świętowania.
Gmina Mykanów
Na terenie gminy Mykanów funkcjonują 24 sołectwa, z 40 wsiami i przysiółkami. Gmina Mykanów położona jest bezpośrednio na północ od miasta Częstochowy. Terytorium gminy w całości położone jest na obszarze Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej (zwanej potocznie Jurą Krakowsko-Częstochowską), w makroregionie określanym jako Wyżyna Wieluńska. Okolice Mykanowa leżą w pobliżu przełomu rzeki Warty przez wypiętrzenia jurajskie pod Częstochową, który oddziela Wyżynę Wieluńską od ciągnącego się na południowy wschód pasma Wyżyny Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).