Sobota, 25 maja 2024r. | Imieniny: Grzegorza, Urbana, Magdaleny
Pokaż menu

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „ Młodzież Zapobiega Pożarom”- Eliminacje Powiatowe 2024

22 kwietnia, 2024
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „ Młodzież Zapobiega Pożarom”- Eliminacje Powiatowe 2024

W dniu 21 kwietnia 2024 r. w Zespole Szkół im. Władysława Szafera w Złotym Potoku odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Nasza gmina była reprezentowana przez uczestników zakwalifikowanych w eliminacjach gminnych, w 3-ech grupach wiekowych.

W grupie I (szkoły podstawowe kl. I-IV) – Lena Kreczmer – ZSP- OSP w Mykanowie,

W grupie II (szkoły podstawowe kl. V-VIII)- Łukasz Zasępa- ZSP-OSP w Borownie,

W grupie III (szkoły średnie) – Jakub Szyda –OSP w Starym Cykarzewie

Eliminacje powiatowe składały się z części pisemnej-testowej, po której 5 osób z najlepszymi wynikami, z każdej grupy zakwalifikowano do finału ustnego. W poszczególnych grupach nasza reprezentacja osiągnęła następujące wyniki:

w grupie I Lena Kreczmer zajęła VI miejsce, równocześnie otrzymała

nagrodę dla najmłodszego uczestnika turnieju. Jest uczennicą klasy III

Szkoły Podstawowej;

w grupie II Łukasz Zasępa zajął I miejsce i będzie reprezentował Gminę

Mykanów i Powiat Częstochowski w eliminacjach wojewódzkich w m.

Czerwionka-Leszczyny, które odbędą się w dniu 27.04.2024 r.;

w grupie III Jakub Szyda zajął III miejsce .

Niewątpliwie, należy to uznać za duży sukces reprezentacji naszej gminy, na tym szczeblu konkursu. Nad prawidłowym przebiegiem eliminacji powiatowych czuwało jury składające się z funkcjonariuszy Komendy Miejskiej PSP w Częstochowie oraz przedstawiciela Prezydium ZOP ZOSP RP- Wiceprezesa Przemysława Zielińskiego, który był przewodniczącym tego gremium. Organizatorem eliminacji było Prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Częstochowie. Finalistom, Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych oraz Wójt Gminy Mykanów składają podziękowania za udział w eliminacjach oraz gratulacje z tytułu osiągniętych bardzo dobrych wyników. Dziękujemy również opiekunom w/wym. uczestników tych eliminacji.

Oprac. Mariusz Merc
Gmina Mykanów
Na terenie gminy Mykanów funkcjonują 24 sołectwa, z 40 wsiami i przysiółkami. Gmina Mykanów położona jest bezpośrednio na północ od miasta Częstochowy. Terytorium gminy w całości położone jest na obszarze Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej (zwanej potocznie Jurą Krakowsko-Częstochowską), w makroregionie określanym jako Wyżyna Wieluńska. Okolice Mykanowa leżą w pobliżu przełomu rzeki Warty przez wypiętrzenia jurajskie pod Częstochową, który oddziela Wyżynę Wieluńską od ciągnącego się na południowy wschód pasma Wyżyny Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).