Środa, 7 grudnia 2022r. | Imieniny: Marcina, Ambrożego, Teodora
Pokaż menu

Opracowanie Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Mykanów

18 października, 2022
Wola Hankowska - Przykuta / Wikipedia / CC BY 3.0 Wola Hankowska - Przykuta / Wikipedia / CC BY 3.0

Wójt Gminy Mykanów informuje, że Gmina realizuje zadanie pn.: Opracowanie Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Mykanów. Dzięki wypełnieniu ankiety Gmina Mykanów będzie w stanie oszacować potrzeby mieszkańców gminy w zakresie termomodernizacji i efektywności energetycznej.

Działanie to umożliwi pozyskanie środków UE m.in. na:

termomodernizację (m.in. docieplenia, modernizacja instalacji grzewczych, wymiana okien/drzwi),

wymianę starych kotłów na nowe (bardziej ekologiczne),

instalację paneli fotowoltaicznych, kolektorów słonecznych (rozwój OZE).

https __ekodialog.pl_ankiety_pgn-mykanow_
Gmina Mykanów
Na terenie gminy Mykanów funkcjonują 24 sołectwa, z 40 wsiami i przysiółkami. Gmina Mykanów położona jest bezpośrednio na północ od miasta Częstochowy. Terytorium gminy w całości położone jest na obszarze Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej (zwanej potocznie Jurą Krakowsko-Częstochowską), w makroregionie określanym jako Wyżyna Wieluńska. Okolice Mykanowa leżą w pobliżu przełomu rzeki Warty przez wypiętrzenia jurajskie pod Częstochową, który oddziela Wyżynę Wieluńską od ciągnącego się na południowy wschód pasma Wyżyny Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).