Sobota, 25 maja 2024r. | Imieniny: Grzegorza, Urbana, Magdaleny
Pokaż menu

Ostrzeżenie meteorologiczne

18 kwietnia, 2024
Wola Hankowska - Przykuta / Wikipedia / CC BY 3.0 Wola Hankowska - Przykuta / Wikipedia / CC BY 3.0

WCZK w Katowicach informuje, że IMGW Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie, wydało ostrzeżenia meteorologiczne nr 65 z dnia 18.04.2024 r. dotyczące wystąpienia zjawisk: PRZYMROZKI/1 oraz OBLODZENIE/1.

Ważność: od godz. 21:00 dnia 18.04.2024 do godz. 08:00 dnia 19.04.2024
Prawdopodobieństwo: 90%
Przebieg: Prognozowany jest spadek temperatury powietrza do -1°C, przy gruncie do -4°C, lokalnie do
-3°C i przy gruncie do -6°C
Gmina Mykanów
Na terenie gminy Mykanów funkcjonują 24 sołectwa, z 40 wsiami i przysiółkami. Gmina Mykanów położona jest bezpośrednio na północ od miasta Częstochowy. Terytorium gminy w całości położone jest na obszarze Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej (zwanej potocznie Jurą Krakowsko-Częstochowską), w makroregionie określanym jako Wyżyna Wieluńska. Okolice Mykanowa leżą w pobliżu przełomu rzeki Warty przez wypiętrzenia jurajskie pod Częstochową, który oddziela Wyżynę Wieluńską od ciągnącego się na południowy wschód pasma Wyżyny Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).