Poniedziałek, 15 lipca 2024r. | Imieniny: Henryka, Wlodzimierza, Dawida
Pokaż menu

Ostrzeżenie meteorologiczne – silny wiatr

05 października, 2017
Wola Hankowska - Przykuta / Wikipedia / CC BY 3.0 Wola Hankowska - Przykuta / Wikipedia / CC BY 3.0

Centralne Biuro Prognoz IMiGW w Krakowie wydało ostrzeżenie meteorologiczne na dni 5-6 października. Prognozuje się w tym czasie możliwość wystąpienia na terenie województwa śląskiego w szczególności subregionu jurajskiego  silnego wiatru z porywami do 100 km/h

OSTRZEŻENIE NR 117

Zjawisko: silny wiatr
Stopień zagrożenia: 2
Obszar: Województwo śląskie – subregion jurajski
Ważność: od 2017-10-05 17:00 do 2017-10-06 02:00
Przebieg: Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości 35 – 55 km/h z porywami do 100 km/h.
Prawdopodobieństwo: 80%
Gmina Mykanów
Na terenie gminy Mykanów funkcjonują 24 sołectwa, z 40 wsiami i przysiółkami. Gmina Mykanów położona jest bezpośrednio na północ od miasta Częstochowy. Terytorium gminy w całości położone jest na obszarze Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej (zwanej potocznie Jurą Krakowsko-Częstochowską), w makroregionie określanym jako Wyżyna Wieluńska. Okolice Mykanowa leżą w pobliżu przełomu rzeki Warty przez wypiętrzenia jurajskie pod Częstochową, który oddziela Wyżynę Wieluńską od ciągnącego się na południowy wschód pasma Wyżyny Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).