Niedziela, 25 lutego 2024r. | Imieniny: Wiktora, Cezarego
Pokaż menu

Ostrzeżenie Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego

21 stycznia, 2016
Wola Hankowska - Przykuta / Wikipedia / CC BY 3.0 Wola Hankowska - Przykuta / Wikipedia / CC BY 3.0

Szanowni Państwo!
W związku ze sprzyjającą aurą, powodującą powstawanie lodu na akwenach naszego miasta i województwa, czujemy się w obowiązku poinformować że:

 

Ratownicy OM WOPR Katowice dokonali w ostatnim czasie inspekcji akwenów wodnych naszego miasta i województwa. Aktualnie świeżo zalodzone akweny na terenie naszego regionu charakteryzują się grubszą pokrywą lodową przy brzegu oraz zdecydowanie cieńszym lodem w głębi akwenu. Różnice dochodzą  nawet do kilku centymetrów! Obecnie, w większości wypadków pokrywa lodowa jest zbyt cienka i zdradliwa do wchodzenia na nią, uprawiania sportów czy wędkarstwa! Gorąco apelujemy od powstrzymania się od wchodzenia na lód! Prognozy synoptyczne oscylujące wśród temperatur zerowych lub dodatnich tylko pogorszą warunki w najbliższych dniach i godzinach. Jeżeli nawet przy próbie wejścia warstwa lodu (obecnie zdecydowanie zbyt cienka do wchodzenia na nią!) wytrzyma przy brzegu, to dalej lód na pewno się zarwie! Apel szczególnie skierowany jest do amatorów wędkarstwa, których sporą liczbę zaobserwowaliśmy nad akwenami podczas naszej inspekcji.

 Pozdrawiamy

 Zarząd OM WOPR Katowice

Źródło: http://www.mykanow.pl/index.php/aktualnosci/942-ostrzezenie-wodnego-ochotniczego-pogotowia-ratunkowego
Gmina Mykanów
Na terenie gminy Mykanów funkcjonują 24 sołectwa, z 40 wsiami i przysiółkami. Gmina Mykanów położona jest bezpośrednio na północ od miasta Częstochowy. Terytorium gminy w całości położone jest na obszarze Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej (zwanej potocznie Jurą Krakowsko-Częstochowską), w makroregionie określanym jako Wyżyna Wieluńska. Okolice Mykanowa leżą w pobliżu przełomu rzeki Warty przez wypiętrzenia jurajskie pod Częstochową, który oddziela Wyżynę Wieluńską od ciągnącego się na południowy wschód pasma Wyżyny Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).