Wtorek, 16 kwietnia 2024r. | Imieniny: Kseni, Cecylii, Bernardety
Pokaż menu

Podpisanie umowy na rozbudowę szkoły w Wierzchowisku

27 marca, 2023
Podpisanie umowy na rozbudowę szkoły w Wierzchowisku
W dniu 24 marca 2023 roku Wójt Gminy Mykanów Dariusz Pomada podpisał umowę z firmą AMB Budownictwo Krzysztof Prokop na realizację zadania „Rozbudowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wierzchowisku o 10 sal lekcyjnych w formule zaprojektuj i wybuduj”. Zadanie jest finansowane w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych.
Wartość zadania to 12 916 335 zł, w tym wysokość dofinasowania rządowego to 8 694 420,50 zł.
Wkład własny Gmina Mykanów to 4 221 932, 50 zł.

Pliki do pobrania
Gmina Mykanów
Na terenie gminy Mykanów funkcjonują 24 sołectwa, z 40 wsiami i przysiółkami. Gmina Mykanów położona jest bezpośrednio na północ od miasta Częstochowy. Terytorium gminy w całości położone jest na obszarze Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej (zwanej potocznie Jurą Krakowsko-Częstochowską), w makroregionie określanym jako Wyżyna Wieluńska. Okolice Mykanowa leżą w pobliżu przełomu rzeki Warty przez wypiętrzenia jurajskie pod Częstochową, który oddziela Wyżynę Wieluńską od ciągnącego się na południowy wschód pasma Wyżyny Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).