Poniedziałek, 8 sierpnia 2022r. | Imieniny: Cypriana, Emiliana, Dominika
Pokaż menu

Pożegnanie…

26 lipca, 2022
Wola Hankowska - Przykuta / Wikipedia / CC BY 3.0 Wola Hankowska - Przykuta / Wikipedia / CC BY 3.0

W najbliższy czwartek – 28 lipca 2022r. pożegnamy Śp. Władysława Tyfla, który zmarł 23 lipca 2022r. w wieku 75 lat. Nabożeństwo żałobne rozpocznie się o godzinie 15:30 w kościele pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika w Starym Cykarzewie.

Śp. Władysław Tyfel od roku 1990 – tj. powstania samorządu gminy przez 5 kadencji pełnił funkcję Radnego, wykazując się dużym zaangażowaniem i znajomością spraw gminy.

Podejmowane przez Niego działania społeczne służyły nie tylko własnej miejscowości ale całej gminie Mykanów.

Jako Radny dążył bowiem do wspólnego dobra niejednokrotnie wchodząc w Radzie w rolę negocjatora.

W kadencji 1998-2002 był też członkiem organu władzy wykonawczej – tj. Zarządu Gminy. Śp. Władysław działał też w Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” Mykanów, gdzie przez 30 lat był bardzo aktywnym członkiem Rady Nadzorczej.

Zawodowo zajmował się rolnictwem, a w latach 1969-1981 pracował także w Kółku Rolniczym w Cykarzewie Północnym początkowo jako traktorzysta, dyspozytor i mechanik, a od roku 1975 do 1981 roku był kierownikiem Kółka. W latach późniejszych został przedsiębiorcą – wybudował w Cykarzewie Północnym Piekarnię TYF-POL, która stała się firmą rodzinną.

Mimo wielu zajęć i pełnienia funkcji społecznych Pan Władysław potrafił jeszcze znaleźć czas na realizację swej pasji, którą było myślistwo.

Czynnie działał w Kole Łowieckim „Borsuk” i przez wiele lat zajmował się lokalem w Rusinowie, w którym Koło miało swoją siedzibę. W okresie zimy opiekował się zwierzętami leśnymi, a wielogodzinne obserwacje sprawiły, że wspaniale o nich opowiadał.

Pamiętamy Śp. Władysława Tyfla jako człowieka niezwykle kontaktowego, który uśmiechał się do ludzi, był otwarty na ich problemy i chętnie służył pomocą nie szczędząc własnego czasu.

Cześć Jego pamięci !
Gmina Mykanów
Na terenie gminy Mykanów funkcjonują 24 sołectwa, z 40 wsiami i przysiółkami. Gmina Mykanów położona jest bezpośrednio na północ od miasta Częstochowy. Terytorium gminy w całości położone jest na obszarze Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej (zwanej potocznie Jurą Krakowsko-Częstochowską), w makroregionie określanym jako Wyżyna Wieluńska. Okolice Mykanowa leżą w pobliżu przełomu rzeki Warty przez wypiętrzenia jurajskie pod Częstochową, który oddziela Wyżynę Wieluńską od ciągnącego się na południowy wschód pasma Wyżyny Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).