Sobota, 25 marca 2023r. | Imieniny: Marioli, Wieczyslawa, Ireneusza
Pokaż menu

Projekt „Ponadnarodowa mobilność uczniów” – Szkoła w Czarnym Lesie

05 września, 2022
Kościół w Borownie - Przykuta / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Kościół w Borownie - Przykuta / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

Szanowni Państwo,

Zradością informujemy, iż w bieżącym roku szkolnym Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Czarnym Lesie rozpoczyna realizację przedsięwzięcia nr 2021-1-PMU-4251 pt. „Spotkajmy się i uczmy się razem” w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów” Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Jednocześnie ogłaszamy rekrutację uczniów, którzy już jesienią będą mogli wyjechać na tygodniowy pobyt w Sewilli w Hiszpanii, gdzie będą się wspólnie uczyć z rówieśnikami uczęszczającymi do lokalnej szkoły IES Carlos Haya będącej partnerem przedsięwzięcia.

Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje o naszym przedsięwzięciu.

Tytuł: „Spotkajmy się i uczmy się razem”

Cel: Rozwój kompetencji kluczowych w zakresie wielojęzyczności, kompetencji osobistych, społecznych i w zakresie uczenia się oraz kompetencji w zakresie świadomości i ekspresji kulturalnej 30 uczniów klasy VI, VII i VIII Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Czarnym Lesie.

Czas realizacji przedsięwzięcia: 15.06.2022 – 14.12.2022 (6 miesięcy)

Uczestnicy: 30 uczniów klas VI-VIII ze Szkoły Podstawowej w Czarnym Lesie + 6 opiekunów (nauczycieli)

Planowane terminy mobilności w Sewilli (Hiszpania):

- 02-09.11.2022 - I grupa (15 uczniów + 3 nauczycieli),

- 16-23.11.2022 - II grupa (15 uczniów + 3 nauczycieli).

Warunki finansowe udziału w przedsięwzięciu: realizacja jest w całości finansowana przez UE w ramach z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, projekt „Ponadnarodowa mobilność uczniów” i obejmuje:

- działania przygotowawcze (przed mobilnością),

- ubezpieczenie podczas wyjazdu,

- koszty transportu,

- koszty utrzymania podczas mobilności w Hiszpanii (zakwaterowanie, wyżywienie (3 posiłki dziennie), aktywności szkolne i pozaszkolne w Sewilli),

- opieka nauczycieli.

Z dniem 20 czerwca 2022 roku rozpoczynamy rekrutację projektu. Uczniów zainteresowanych wyjazdem zapraszamy do składania dokumentów rekrutacyjnych od 2 do 23 września 2022 roku. Szczegółowe informacje i dokumenty rekrutacyjne dostępne są u koordynatora projektu – p. Awiety Szpręgiel. We wrześniu planujemy również organizację spotkania informacyjnego dla wszystkich zainteresowanych.
Gmina Mykanów
Na terenie gminy Mykanów funkcjonują 24 sołectwa, z 40 wsiami i przysiółkami. Gmina Mykanów położona jest bezpośrednio na północ od miasta Częstochowy. Terytorium gminy w całości położone jest na obszarze Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej (zwanej potocznie Jurą Krakowsko-Częstochowską), w makroregionie określanym jako Wyżyna Wieluńska. Okolice Mykanowa leżą w pobliżu przełomu rzeki Warty przez wypiętrzenia jurajskie pod Częstochową, który oddziela Wyżynę Wieluńską od ciągnącego się na południowy wschód pasma Wyżyny Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).