Wtorek, 23 kwietnia 2024r. | Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Pokaż menu

Protest rolników na terenie Gminy Mykanów

18 marca, 2024
Protest rolników na terenie Gminy Mykanów

W dniu 20 marca (środa) 2024 roku na terenie Gminy Mykanów odbędzie się protest rolników. Przewidywane rozpoczęcie zgromadzenia godzina 7:00, zakończenie protestu godzina 19:00.

Przejazd kolumny ciągników rolniczych z miejsca zbiórki (targowisko w Mykanowie) będzie się odbywał ulicą Słoneczną, Częstochowską w Mykanowie w kierunku autostrady A1. (docelowa blokada ronda przy stacji BP w Kościelcu).

Odbędzie się również blokada ronda w Mykanowie w godz. 07:30 do godz.15:30.
Gmina Mykanów
Na terenie gminy Mykanów funkcjonują 24 sołectwa, z 40 wsiami i przysiółkami. Gmina Mykanów położona jest bezpośrednio na północ od miasta Częstochowy. Terytorium gminy w całości położone jest na obszarze Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej (zwanej potocznie Jurą Krakowsko-Częstochowską), w makroregionie określanym jako Wyżyna Wieluńska. Okolice Mykanowa leżą w pobliżu przełomu rzeki Warty przez wypiętrzenia jurajskie pod Częstochową, który oddziela Wyżynę Wieluńską od ciągnącego się na południowy wschód pasma Wyżyny Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).