Niedziela, 14 kwietnia 2024r. | Imieniny: Bereniki, Waleriana, Justyny
Pokaż menu

Protest rolników na terenie Gminy Mykanów

16 lutego, 2024
Protest rolników na terenie Gminy Mykanów

W dniu 20 lutego (wtorek) 2024 roku na terenie Gminy Mykanów odbędzie się protest rolników. Przewidywane rozpoczęcie zgromadzenia godzina 9.30, zakończenie protestu godzina 17.00.

Przejazd protestujących będzie odbywał się od Urzędu Gminy w Mykanowie ul. Samorządowa 1 przez ulicę Częstochowską, Słoneczną do drogi krajowej 483 w kierunku Częstochowy. Wjazd do Częstochowy nastąpi Aleją Armii Krajowej do Alei Jana Pawła II.
Gmina Mykanów
Na terenie gminy Mykanów funkcjonują 24 sołectwa, z 40 wsiami i przysiółkami. Gmina Mykanów położona jest bezpośrednio na północ od miasta Częstochowy. Terytorium gminy w całości położone jest na obszarze Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej (zwanej potocznie Jurą Krakowsko-Częstochowską), w makroregionie określanym jako Wyżyna Wieluńska. Okolice Mykanowa leżą w pobliżu przełomu rzeki Warty przez wypiętrzenia jurajskie pod Częstochową, który oddziela Wyżynę Wieluńską od ciągnącego się na południowy wschód pasma Wyżyny Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).