Piątek, 17 maja 2024r. | Imieniny: Paschalisa, Slawomira, Weroniki
Pokaż menu

Rozpoczęcie głosowania w kolejnej edycji akcji MISTRZOWIE AGRO

11 kwietnia, 2024
Rozpoczęcie głosowania w kolejnej edycji akcji MISTRZOWIE AGRO

Laureaci konkursu zostaną wybrani najpierw w głosowaniu w powiatach, następnie na szczeblu wojewódzkim, a ostatecznie w skali całego kraju.

Serdecznie gratulujemy uzyskania nominacji kandydatów w następujących kategoriach:

 Koło Gospodyń Wiejskich Roku:

KGW Kocinianki w Starym Kocinie, KGW w Borownie Borownianie, KGW w Kokawie, KGW w Lubojnie, KGW w Rybnej Klub Kreatywnych Kobiet, KGW w Starym Cykarzewie

Lider Społeczności Roku:

Jolanta Ciura, Justyna Ślusarczyk, Konrad Flis

Sołectwo Roku:

Sołectwo Borowno Kolonia, Sołectwo Czarny Las, Sołectwo Lubojna, Sołectwo Radostków Kolonia, Sołectwo Stary Cykarzew

Sołtys Roku:

Agnieszka Wrona, Alina Nabiałczyk, Artur Wasil, Edyta Krawczyk, Eugeniusz Kokot, Ireneusz Mróz, Jarosław Kubat, Justyna Ślusarczyk, Katarzyna Gradzik-Szancenberg, Krzysztof Sękowski, Marek Bawor, Renata Łaszewska, Wioletta Biecek, Włodzimierz Kazik

Tak liczne nominacje są wyrazem uznania i docenienia pracy rolników, sołtysów, sołectw, kół gospodyń wiejskich oraz liderów społeczności. 

Wszystkie ważne informacje o plebiscycie można znaleźć w naszym serwisie internetowym pod adresem www.dziennikzachodni.pl/agro

Tegoroczna edycja akcji została objęta honorowym patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi i Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.
Gmina Mykanów
Na terenie gminy Mykanów funkcjonują 24 sołectwa, z 40 wsiami i przysiółkami. Gmina Mykanów położona jest bezpośrednio na północ od miasta Częstochowy. Terytorium gminy w całości położone jest na obszarze Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej (zwanej potocznie Jurą Krakowsko-Częstochowską), w makroregionie określanym jako Wyżyna Wieluńska. Okolice Mykanowa leżą w pobliżu przełomu rzeki Warty przez wypiętrzenia jurajskie pod Częstochową, który oddziela Wyżynę Wieluńską od ciągnącego się na południowy wschód pasma Wyżyny Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).