Poniedziałek, 8 sierpnia 2022r. | Imieniny: Cypriana, Emiliana, Dominika
Pokaż menu

Ruszyły prace nad nową Strategią Rozwoju Gminy Mykanów do 2030 roku.

28 czerwca, 2022
Ruszyły prace nad nową Strategią Rozwoju Gminy Mykanów do 2030 roku.

Strategia Rozwoju Gminy Mykanów to kluczowy projekt na drodze do tworzenia przyjaznych warunków życia dla mieszkańców naszej gminy. Dotychczasowa Strategia Rozwoju jest już dokumentem nieaktualnym, nie tylko ze względu na zmianę przepisów prawa, ale również zmiany zachodzące w życiu i  funkcjonowaniu lokalnej wspólnoty samorządowej, otoczeniu społeczno-gospodarczym oraz pojawiające się nowe zadania i wyzwania rozwojowe dla naszej gminy.  

Pierwszym etapem prac nad przygotowaniem nowej koncepcji rozwoju jest badanie ankietowe dla mieszkańców gminy.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do udzielenia odpowiedzi w badaniu ankietowym. Ankietę można wypełniać przez trzy tygodnie tj. do 19.07.2022 r. włącznie.

By ocenić obecny stan naszej gminy i zaproponować swoje rozwiązania, wystarczy wejść w link, skorzystać z wersji do wydruku lub gotowej wersji papierowej, którą można otrzymać w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Gminy Mykanów.

Kolejnym etapem prac nad strategią będą warsztaty dla mieszkańców, konsultacje społeczne z mieszkańcami oraz uzgodnienia projektu strategii z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego.

 

 
Gmina Mykanów
Na terenie gminy Mykanów funkcjonują 24 sołectwa, z 40 wsiami i przysiółkami. Gmina Mykanów położona jest bezpośrednio na północ od miasta Częstochowy. Terytorium gminy w całości położone jest na obszarze Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej (zwanej potocznie Jurą Krakowsko-Częstochowską), w makroregionie określanym jako Wyżyna Wieluńska. Okolice Mykanowa leżą w pobliżu przełomu rzeki Warty przez wypiętrzenia jurajskie pod Częstochową, który oddziela Wyżynę Wieluńską od ciągnącego się na południowy wschód pasma Wyżyny Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).