Środa, 24 kwietnia 2024r. | Imieniny: Horacego, Feliksa, Grzegorza
Pokaż menu

Spotkanie konsultacyjno – informacyjne dla rolników zainteresowanych możliwościami pozyskania dofinansowania na rozwój swojej działalności i wzrost sprzedaży

19 kwietnia, 2023
Spotkanie konsultacyjno – informacyjne dla rolników zainteresowanych możliwościami pozyskania dofinansowania na rozwój swojej działalności i wzrost sprzedaży

Wójt Gminy Mykanów i Prezes Stowarzyszenia „Razem na wyżyny” serdecznie zapraszają na spotkanie konsultacyjno – informacyjne dla rolników zainteresowanych możliwościami pozyskania dofinansowania na rozwój swojej działalności i wzrost sprzedaży, prowadzących działalność rolniczą i/lub pozarolniczą działalność gospodarczą, polegającą na produkcji i sprzedaży produktów spożywczych (np. warzywa, owoce, pieczywo, wędliny, słodycze, wyroby mleczne itd.) a także świadczeniu usług edukacyjnych i/lub spędzania wolnego czasu w gospodarstwie rolnym. Spotkanie odbędzie się 21 kwietnia 2023 r. (piątek) w Gminnym Ośrodku Kultury w Kłomnicach ul. Częstochowska 96 o godz. 11.00. Spotkanie potrwa około 1,5 godziny.

 

Organizatorem spotkania jest Stowarzyszenie „Razem na wyżyny” z siedzibą w Mykanowie, które dysponuje funduszami unijnymi z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, przeznaczonymi dla mieszkańców, firm i organizacji pozarządowych z 6 gmin: Mykanowa, Kłomnic, Kruszyny, Rędzin, Dąbrowy Zielonej i Miedźna.

W nowej perspektywie finansowej na lata 2023-2027 Stowarzyszenie będzie mogło dysponować również środkami finansowymi dla rolników, ale musi to wynikać z potrzeb i analizy sytuacji na obszarze w/w gmin. Dlatego podczas spotkania będą omówione możliwości dofinansowania na rozwój rynków zbytu produktów wytwarzanych lokalnie oraz rozwoju gospodarstw rolniczych pod kątem świadczenia usług edukacyjnych lub oferty spędzania czasu wolnego. Podczas spotkania zebrane zostaną od Państwa informacje nt. potrzeb i możliwości rozwoju małych gospodarstw rolnych na obszarze 6 gmin.

 

Więcej informacji można uzyskać w biurze Stowarzyszenia „Razem na wyżyny” w Mykanowie przy ul. Cichej 72 lub telefonicznie 724 043 108.

 

 
Gmina Mykanów
Na terenie gminy Mykanów funkcjonują 24 sołectwa, z 40 wsiami i przysiółkami. Gmina Mykanów położona jest bezpośrednio na północ od miasta Częstochowy. Terytorium gminy w całości położone jest na obszarze Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej (zwanej potocznie Jurą Krakowsko-Częstochowską), w makroregionie określanym jako Wyżyna Wieluńska. Okolice Mykanowa leżą w pobliżu przełomu rzeki Warty przez wypiętrzenia jurajskie pod Częstochową, który oddziela Wyżynę Wieluńską od ciągnącego się na południowy wschód pasma Wyżyny Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).