Piątek, 30 września 2022r. | Imieniny: Wery, Honoriusza, Hieronima
Pokaż menu

STOP DEWASTACJI !!!

08 listopada, 2021
Kościół w Borownie - Przykuta / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Kościół w Borownie - Przykuta / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

Od dłuższego czasu dochodzi do niszczenia toalet na targowisku w Mykanowie. Przykre – ale zniszczeń dokonuje młodzież, której to toalety są między innymi udostępnione. Systematycznie naprawialiśmy to, co zostało zniszczone, ale nie sposób dłużej tolerować tego co się dzieje.

Uszkadzane są drzwi, wyrywane klamki i deski od muszli klozetowej. Młodzież nie potrafi spłukiwać wody, a o zgaszeniu światła wieczorem nie ma co marzyć.

Pojawiają się i takie pomysły – jak wrzucenie petardy do muszli klozetowej i całkowite jej uszkodzenie – autorem tego wyczynu okazał się 15-letni chłopiec z Kokawy z ul. Mikołaja Kopernika.

Apelujemy do Rodziców:

- o zainteresowanie się, gdzie w godzinach popołudniowych i wieczornych przebywają Wasi podopieczni i jak się „zabawiają”.

Państwa Dzieci przebywające na terenie targowiska są upominane przez okolicznych mieszkańców. Z szacunkiem do osób starszych też mają problemy. Reagują agresywnie, łącznie czasem z wulgarnymi wyzwiskami kierowanymi w stronę dorosłych.

Apelujemy do Młodzieży:

- o rozsądek, ostrzegając jednocześnie, że jakiekolwiek przypadki zniszczeń nie będą dłużej tolerowane.

Nazwiska osób, które ich dokonają będą zgłaszane do Komisariatu Policji w Kłomnicach;
w tym nazwisko chłopca, który petardą uszkodził muszlę klozetową.

Mamy świadomość, że nie wszystkie osoby, które przebywają na terenie targowiska czy boiska fizycznie dokonują zniszczeń i zachowują się negatywnie. Najczęściej jednak boją się przeciwstawić zachowaniom kolegów / koleżanek.

Prośba do Was:

Nie możecie się godzić na zachowania, które są niewłaściwe, nie możecie tolerować niszczenia dobra publicznego. Nie reagując jesteście współodpowiedzialni.

Próbujcie powstrzymać wandalizm.

Zawiadomcie Urząd Gminy – tel. (34) 3288019.
Gmina Mykanów
Na terenie gminy Mykanów funkcjonują 24 sołectwa, z 40 wsiami i przysiółkami. Gmina Mykanów położona jest bezpośrednio na północ od miasta Częstochowy. Terytorium gminy w całości położone jest na obszarze Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej (zwanej potocznie Jurą Krakowsko-Częstochowską), w makroregionie określanym jako Wyżyna Wieluńska. Okolice Mykanowa leżą w pobliżu przełomu rzeki Warty przez wypiętrzenia jurajskie pod Częstochową, który oddziela Wyżynę Wieluńską od ciągnącego się na południowy wschód pasma Wyżyny Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).