Środa, 29 maja 2024r. | Imieniny: Magdaleny, Bogumily, Urszuli
Pokaż menu

Uroczyste obchody Święta Niepodległości w naszej gminie

12 listopada, 2021
Uroczyste obchody Święta Niepodległości w naszej gminie
🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱
Z głębi dziejów, z krain mrocznych
Puszcz odwiecznych, pól i stepów
Nasz rodowód, nasz początek
Hen, od Piasta, Kraka, Lecha
Długi łańcuch ludzkich istnień
Połączonych myślą prostą
Żeby Polska była Polską!
🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱

W dniu dzisiejszym, w kościele św. Wawrzyńca w Borownie odbyła się uroczysta msza święta w intencji naszej Ojczyzny. W uroczystych obchodach Święta Niepodległości wzięły udział poczty sztandarowe szkół, jednostek OSP, władze samorządowe, strażacy, dyrektorzy szkół, Orkiestra Dęta z Mykanowa oraz mieszkańcy naszej gminy.
🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱Gmina Mykanów
Na terenie gminy Mykanów funkcjonują 24 sołectwa, z 40 wsiami i przysiółkami. Gmina Mykanów położona jest bezpośrednio na północ od miasta Częstochowy. Terytorium gminy w całości położone jest na obszarze Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej (zwanej potocznie Jurą Krakowsko-Częstochowską), w makroregionie określanym jako Wyżyna Wieluńska. Okolice Mykanowa leżą w pobliżu przełomu rzeki Warty przez wypiętrzenia jurajskie pod Częstochową, który oddziela Wyżynę Wieluńską od ciągnącego się na południowy wschód pasma Wyżyny Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).