Sobota, 31 lipca 2021r. | Imieniny: Ignacego, Lubomira, Heleny
Pokaż menu

Uroczysty finał Konkursu Plastycznego dla dzieci z mnóstwem atrakcji

17 czerwca, 2021
Wola Hankowska - Przykuta / Wikipedia / CC BY 3.0 Wola Hankowska - Przykuta / Wikipedia / CC BY 3.0

W czwartek 10 czerwca odbyło się uroczyste podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy: od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy”.

Uroczysty Dzień Dziecka miał charakter zamknięty i odbywał się w ścisłym reżimie sanitarnym. Dzieci podzielone na grupy z wielką ochotą uczestniczyły w przygotowanych atrakcjach.

Spośród 983 prac nadesłanych z terenu województwa śląskiego, aż 21 zostało wyróżnionych, z tego tytułu dzieci zostały hojnie docenione przez organizatorów przedsięwzięcia.

Współorganizatorami i sponsorami imprezy byli: Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Caritas Archidiecezji Częstochowskiej, Agencja Restrukturyzacji
i Modernizacji Rolnictwa, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Państwowa Inspekcja Pracy oraz PZU, do organizacji spotkania włączyła się także Komenda Miejska Policji
w Częstochowie, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, Państwowa Straż Pożarna i Lasy Państwowe-Nadleśnictwo Złoty Potok..

Dyrektor OR KRUS w Częstochowie – Piotr Dobosz wręczył laureatom konkursu pamiątkowe dyplomy i wspaniałe nagrody m.in.: rowery, drony, tablety, smart bandy i wiele innych gadżetów. Przy okazji skierował kilka słów do dzieci, podkreślając ich niezwykłe zdolności i wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa w gospodarstwie rolnym.

Wśród laureatów nagrodzonych w I grupie wiekowej (klasy 0 – 3) III miejsce przyznano Sabinie Smaga, uczennicy klasy „0” SP w Koninie,
II miejsce –
Indze Pliczko, uczennicy 1 klasy SP w Woźnikach. Zwyciężyła w tej grupie wiekowej Barbara Sarnowska – uczennica klasy „0” SP w Dąbrowie Zielonej.

W drugiej grupie wiekowej (klasy 4 – 8), III miejsce przyznano Damianowi Olejnikowi, uczniowi 6 klasy SP w Koninie, II miejsce – Nadii Jaworskiej, uczennicy klasy 4 SP
w Kulejach. Zwyciężyła w tej kategorii
Maja Gajęcka, uczennica 4 klasy SP
w Krzyżanowicach.

Pracownicy KRUS przygotowali specjalną wystawę z wyróżnionymi pracami dzieci,
co pozwoliło swobodnie podziwiać niezwykłą kreatywność naszych pociech.

Organizatorzy zapewnili najmłodszym wiele atrakcji i zabaw, a wśród nich m.in.: zamki dmuchane i trampoliny, symulator zdarzeń drogowych, pokaz psów i koni policyjnych, pokazy strażackie, malowanie twarzy, tory sprawnościowe. Dzieci poznały również tajniki dbania o środowisko, dzięki wielu ciekawostkom zaprezentowanym przez pracowników Nadleśnictwa Złoty Potok.

Był to dzień pełen niezapomnianych wrażeń, spędzony aktywnie na świeżym powietrzu, na szczęście pogoda dopisała, a najmłodsi korzystali do woli z licznych atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich.

Gratulujemy wszystkim laureatom, dziękujemy za aktywny udział
w konkursach organizowanych przez KRUS i zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału
w kolejnych.
Gmina Mykanów
Na terenie gminy Mykanów funkcjonują 24 sołectwa, z 40 wsiami i przysiółkami. Gmina Mykanów położona jest bezpośrednio na północ od miasta Częstochowy. Terytorium gminy w całości położone jest na obszarze Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej (zwanej potocznie Jurą Krakowsko-Częstochowską), w makroregionie określanym jako Wyżyna Wieluńska. Okolice Mykanowa leżą w pobliżu przełomu rzeki Warty przez wypiętrzenia jurajskie pod Częstochową, który oddziela Wyżynę Wieluńską od ciągnącego się na południowy wschód pasma Wyżyny Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).