Środa, 31 maja 2023r. | Imieniny: Anieli, Petroneli
Pokaż menu

V edycja Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego

24 kwietnia, 2023
V edycja Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego

Do dyspozycji mieszkańców województwa w tym roku jest 5 mln złotych. Środki przeznaczone na realizację zadań w ramach MBO zostały podzielone na dwie pule: EKO (3,5 mln zł) oraz REGIO (1,5 mln zł).

 

W ramach puli EKO można zgłaszać zadania o charakterze inwestycyjnym lub infrastrukturalnym realizowane wyłącznie na mieniu Województwa Śląskiego (lista mienia dostępna na stronie bo.slaskie.pl).
W ramach puli REGIO można zgłaszać projekty nieinwestycyjne o charakterze np. edukacyjnym, sportowym, kulturalnym, ekologicznym – dzięki temu będą mogły w nim wygrywać projekty aktywizujące mieszkańców województwa.

Każdy mieszkaniec województwa śląskiego może zgłosić więcej niż jedno zadanie poprzez platformę: https://ebo.slaskie.pl/#/. Nabór zadań potrwa do 16 maja br.

Przykłady zrealizowanych zadań w poprzednich edycjach, regulamin i załączniki dostępne są na https://bo.slaskie.pl/

Do Państwa dyspozycji pozostają pracownicy Referatu Budżetu Obywatelskiego Departamentu Inwestycji i Projektów Regionalnych – tel. 32 77 40 559, 32 77 40 801, 32 77 40 672.
email: budzetobywatelski@slaskie.pl.

O najważniejszych informacjach dotyczących Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego informuje newsletter, do którego w każdej chwili można się zapisać klikając w link: https://bo.slaskie.pl/newsletter.
Gmina Mykanów
Na terenie gminy Mykanów funkcjonują 24 sołectwa, z 40 wsiami i przysiółkami. Gmina Mykanów położona jest bezpośrednio na północ od miasta Częstochowy. Terytorium gminy w całości położone jest na obszarze Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej (zwanej potocznie Jurą Krakowsko-Częstochowską), w makroregionie określanym jako Wyżyna Wieluńska. Okolice Mykanowa leżą w pobliżu przełomu rzeki Warty przez wypiętrzenia jurajskie pod Częstochową, który oddziela Wyżynę Wieluńską od ciągnącego się na południowy wschód pasma Wyżyny Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).