Niedziela, 1 października 2023r. | Imieniny: Danuty, Remigiusza, Teresy
Pokaż menu

Wystawa „Zawołani po Imieniu”

17 maja, 2022
Wystawa „Zawołani po Imieniu”

W warszawskim domu Bez Kantów prezentowana jest wyjątkowa wystawa „Zawołani po Imieniu”, poświęcona Polakom zamordowanym przez Niemców za pomoc Żydom w czasie okupacji.  Wystawa jest owocem realizowanego przez Instytut Pileckiego programu „Zawołani po imieniu”, przywracającego pamięć o zapomnianych bohaterach czasu wojny.

Dostrzegając potencjał edukacyjny, jaki kryją w sobie historie „Zawołanych po imieniu” edukatorzy z Instytutu Pileckiego przygotowali bezpłatne zajęcia warsztatowe, adresowane do uczniów szkół ponadpodstawowych i klas ósmych szkół podstawowych, połączone ze zwiedzaniem wystawy. Inicjatywa ta łączy edukację historyczną z troską o przekaz o uniwersalnych wartościach, jak odwaga, ofiarność i solidarność.

Informacje o wystawie i możliwościach rezerwacji zajęć znajdują się w załączonej ulotce oraz pod adresem https://instytutpileckiego.pl/pl/zawolani-po-imieniu/wystawa. Chętnie też odpowiemy na ewentualne pytania dotyczące ekspozycji i organizacji zajęć - zapraszam do kontaktu pod adresem mailowym zawolani.wystawa@instytutpileckiego.pl
Gmina Mykanów
Na terenie gminy Mykanów funkcjonują 24 sołectwa, z 40 wsiami i przysiółkami. Gmina Mykanów położona jest bezpośrednio na północ od miasta Częstochowy. Terytorium gminy w całości położone jest na obszarze Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej (zwanej potocznie Jurą Krakowsko-Częstochowską), w makroregionie określanym jako Wyżyna Wieluńska. Okolice Mykanowa leżą w pobliżu przełomu rzeki Warty przez wypiętrzenia jurajskie pod Częstochową, który oddziela Wyżynę Wieluńską od ciągnącego się na południowy wschód pasma Wyżyny Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).