Czwartek, 29 września 2022r. | Imieniny: Michala, Gabriela, Rafala
Pokaż menu

XI Powiatowy Konkurs Poezji Śpiewanej i Recytowanej w Starym Cykarzewie

17 maja, 2022
XI Powiatowy Konkurs Poezji Śpiewanej i Recytowanej w Starym Cykarzewie

11 maja 2022 roku w Szkole Podstawowej im. M. Kacprzaka w Starym Cykarzewie  odbył się XI Powiatowy Konkurs Poezji Śpiewanej i Recytowanej. Do  konkursu zgłosili się  uczniowie klas VI- VIII z terenu powiatu częstochowskiego. Ich występy oceniało jury w następującym składzie: pani Karolina Sambor-Kobiałka- solistka Camerata Silesia, pani Justyna Kępa-muzyk, saksofonistka, instruktor muzyczny w Gminnym Ośrodku Kultury w Dąbrowie Zielonej oraz pan Krzysztof Witczak- dyrektor Gminnego Centrum Muzyki i Tańca w Mykanowie. Uczestnicy poetyckich zmagań jak co roku reprezentowali różny repertuar. 

Oto lista laureatów konkursu:

Poezja śpiewana:

1 miejsce: Nadia Gołda,
2 miejsce: Lena Żurawska,
3 miejsce: Maja Rydel,
Wyróżnienie:  Zuzanna Cieślik.

Poezja recytowana:

1 miejsce: Nikola Smela,
2 miejsce: Emilia Walczak,
3 miejsce: Nikola Lipka,
Wyróżnienie: Iga Cisowska.

Wszyscy uczestnicy konkursu oraz laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane dzięki życzliwości i wsparciu sponsorów: Starosty Częstochowskiego oraz Wójta Gminy Mykanów. Piękne statuetki, książki i dyplomy wręczyli zaproszeni goście oraz dyrektor szkoły- pani Małgorzata Chodecka.

Wśród zaproszonych na nasze coroczne spotkanie z poezją byli: pani Anna Dziewior -zastępca naczelnika Wydziału Edukacji, Zdrowia, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu  , pan Włodzimierz Cichoń- przewodniczący Rady Gminy Mykanów, pani Aneta Bator- kierownik Referatu Oświaty, pani Adrianna Moroń- dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Mykanowie, pani Barbara Chyrzyńska - dyrektor Przedszkola w Starym Cykarzewie,  pan Marcin Jędrasiak- radny Gminy Mykanów, przedstawiciele Rady Rodziców.

Zmagania młodych miłośników poezji, a także montaż poetycki „Życie cudem jest” w wykonaniu uczniów naszej szkoły wzbudziły podziw zgromadzonych gości, którzy nie szczędzili słów pochwał na temat występów i samego konkursu. Strofy o życiu, z ciekawą dekoracją i motywem motyli uświetnił taniec kwiatów w wykonaniu dziewcząt z klasy VIIIA.  Organizatorzy po raz kolejny przekonali się, że młodzi ludzie potrafią docenić piękno strof poetyckich. Recytatorzy oraz interpretatorzy poezji śpiewanej, a także uczniowie zgromadzeni na widowni udowodnili,  że nie brakuje im wrażliwości i zrozumienia dla literatury i muzyki.

Wielki ukłon kierujemy w stronę MykaNews za patronat medialny. Wyrażamy głębokie podziękowania dla wszystkich uczestników konkursu, ich nauczycieli, sponsorów oraz gości, którzy swoją obecnością uświetnili nasze przedsięwzięcie. Już teraz zapraszamy na kolejną edycję konkursu. Do zobaczenia za rok!

Opracowanie:
Wioletta Rachwalik
Joanna Rodziewicz 

 
Gmina Mykanów
Na terenie gminy Mykanów funkcjonują 24 sołectwa, z 40 wsiami i przysiółkami. Gmina Mykanów położona jest bezpośrednio na północ od miasta Częstochowy. Terytorium gminy w całości położone jest na obszarze Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej (zwanej potocznie Jurą Krakowsko-Częstochowską), w makroregionie określanym jako Wyżyna Wieluńska. Okolice Mykanowa leżą w pobliżu przełomu rzeki Warty przez wypiętrzenia jurajskie pod Częstochową, który oddziela Wyżynę Wieluńską od ciągnącego się na południowy wschód pasma Wyżyny Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).