Sobota, 25 maja 2024r. | Imieniny: Grzegorza, Urbana, Magdaleny
Pokaż menu

XIII Powiatowy Konkurs Poezji Śpiewanej i Recytowanej  w Starym Cykarzewie

23 kwietnia, 2024
XIII Powiatowy Konkurs Poezji Śpiewanej i Recytowanej  w Starym Cykarzewie

„W wierszach tylko i w kwiatach ten świat staje się inny, piękniejszy, lepszy.”
P. Skrzynecki

 

Dnia 18 kwietnia 2024 roku w Szkole Podstawowej im. M. Kacprzaka w Starym Cykarzewie odbył się XIII Powiatowy Konkurs Poezji Śpiewanej i Recytowanej pod patronatem Starosty Częstochowskiego oraz Wójta Gminy Mykanów. Do konkursu zgłosili się  uczniowie klas  VI- VIII szkół z terenu powiatu częstochowskiego. Ich  występy oceniało jury w następującym składzie: p. Joanna Chwałek – malarka, członkini Częstochowskiego Stowarzyszenia Plastyków im. Jerzego Dudy-Gracza, uczestniczka Turniejów Jednego Wiersza, p. Robert Jasiak – naczelnik Wydziału Kultury i Sportu Urzędu Miasta w Częstochowie, p. Magdalena Kędziora – psycholog szkolny, miłośniczka muzyki.

Uczestnicy poetyckich zmagań jak co roku reprezentowali różny repertuar. 

Oto lista laureatów konkursu:

Poezja recytowana:

  1. miejsce – Marika Bodanka (Szkoła Podstawowa w Kruszynie),
  2. miejsce – Maria Socha (Publiczna Szkoła Podstawowa Sióstr Zmartwychwstanek w Częstochowie),
  3. miejsce – Lena Perlińska (Szkoła Podstawowa w Kruszynie),

wyróżnienie – Mateusz Worwąg (Szkoła Podstawowa w Starym Cykarzewie).

Poezja śpiewana:

  1. miejsce – Hanna Ritter (Szkoła Podstawowa w Starym Cykarzewie),
  2. miejsce – Oskar Ligudziński (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mykanowie),
  3. miejsce – Natalia Gorgól (Szkoła Podstawowa w Kamienicy Polskiej),

wyróżnienie – Natalia Urbańska (Szkoła Podstawowa w Starym Cykarzewie).

 

Wszyscy uczestnicy konkursu oraz laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody- bony do Empiku, ufundowane dzięki życzliwości i wsparciu Starosty Częstochowskiego. Konkurs wspierał również Wójt Gminy Mykanów. Dyplomy i książki wręczyli zaproszeni goście oraz Pani Dyrektor Karolina Dziubińska.

Wśród zaproszonych na nasze coroczne spotkanie z poezją byli: Wójt Gminy Mykanów – p. Dariusz Pomada, Kierownik Referatu Oświaty w Gminie Mykanów p. Justyna Rudowicz, Przewodniczący Rady Gminy Mykanów –  p. Włodzimierz Cichoń, dyrektor GOKiS w Mykanowie – p. Adriana Moroń, prezes Fundacji „ Energia jest w nas”- p. Robert Konieczko,  pani Barbara Chyrzyńska – dyrektor Przedszkola w Starym Cykarzewie, pani Maria Habrajska – dyrektor Szkoły Podstawowej w Kocinie, przedstawiciele Rady Rodziców naszej szkoły.

Zmagania młodych miłośników poezji, a także montaż poetycki  „Posyłam kwiaty” w wykonaniu uczennic naszej szkoły wzbudziły podziw zgromadzonych gości, którzy nie szczędzili słów pochwał na temat występów i samego konkursu. Strofy o kwiatach, miłości, przyrodzie wygłaszane były na tle ciekawej dekoracji, w której królowały motywy kwiatowe. Występ uświetniły dwa tańce w wykonaniu naszych uczennic. Organizatorzy po raz kolejny przekonali się, że młodzi ludzie potrafią docenić piękno strof poetyckich. Recytatorzy oraz interpretatorzy poezji śpiewanej, a także uczniowie zgromadzeni na widowni udowodnili,  że nie brakuje im wrażliwości oraz zrozumienia dla literatury  i muzyki.

    

 Wielki ukłon kierujemy w stronę MykaNews. Wyrażamy głębokie podziękowania dla wszystkich uczestników konkursu, ich nauczycieli, sponsorów oraz gości, którzy swoją obecnością uświetnili nasze przedsięwzięcie. Już teraz zapraszamy na kolejną edycję konkursu. Do zobaczenia za rok!

 

Joanna Rodziewicz
Wioletta Rachwalik
Gmina Mykanów
Na terenie gminy Mykanów funkcjonują 24 sołectwa, z 40 wsiami i przysiółkami. Gmina Mykanów położona jest bezpośrednio na północ od miasta Częstochowy. Terytorium gminy w całości położone jest na obszarze Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej (zwanej potocznie Jurą Krakowsko-Częstochowską), w makroregionie określanym jako Wyżyna Wieluńska. Okolice Mykanowa leżą w pobliżu przełomu rzeki Warty przez wypiętrzenia jurajskie pod Częstochową, który oddziela Wyżynę Wieluńską od ciągnącego się na południowy wschód pasma Wyżyny Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).