Piątek, 17 maja 2024r. | Imieniny: Paschalisa, Slawomira, Weroniki
Pokaż menu

103 URODZINY NIEPODLEGŁEJ W OLSZTYNIE

15 listopada, 2021
103 URODZINY NIEPODLEGŁEJ W OLSZTYNIE

11 listopada 2021 r. Gmina Olsztyn świętowała 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Tomasz Kucharski, wójt Gminy Olsztyn, Janusz Konieczny, przewodniczący Rady Gminy Olsztyn, Robert Młyńczak, wiceprzewodniczący Rady Gminy Olsztyn, Barbara Krajewska, oraz Barbara Starostecka, reprezentujące Radę sołecką Olsztyna symbolicznie złożyli kwiaty i znicze pod popiersiem Marszałka Józefa Piłsudskiego na Rynku w Olsztynie.

W kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Olsztynie Mszę świętą w intencji ojczyzny celebrował ks. proboszcz Tomasz Gil.

Po Mszy św. uczestnicy wysłuchali koncertu pod patronatem Tomasza Kucharskiego, Wójta Gminy Olsztyn w wykonaniu Kwartetu Smyczkowego Altra Volta.

Tuż po zmroku pojawiła się biało-czerwona iluminacja na budynku Gminnego Ośrodka Kultury W Olsztynie.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).