Środa, 5 października 2022r. | Imieniny: Placyda, Apolinarego
Pokaż menu

11. edycja Narodowego Czytania za nami

05 września, 2022
11. edycja Narodowego Czytania za nami
„Ballady i romanse” Adama Mickiewicza wybrzmiały w romantycznej scenerii sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Olsztynie.

W tym roku czytali z nami aktorzy z Teatru Nowego w Częstochowie w składzie Anna Wilk, Małgorzata Modrzycka i Szymon Kowalik.

Jak co roku nie zabrakło włodarzy Olsztyna. Fragmenty ballad przeczytali dla nas Burmistrz Miasta i Gminy Olsztyn Tomasz Kucharski wraz z małżonką Beatą Kucharską, Przewodniczący Rady Miejskiej w Olsztynie Janusz Konieczny, Radny Rady Miejskiej w Olsztynie Mariusz Bugara, prezes Koła Emerytów Rencistów i Inwalidów Bernadetta Niemczyk, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Olsztynie Edyta Śliwczyńska, nauczycielka języka polskiego ze szkoły podstawowej w Kusiętach Monika Muskalska, pisarz Ryszard Sidorkiewicz oraz Stanisław Kałkus.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w tegorocznej edycji i do zobaczenia za rok.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).