Poniedziałek, 23 maja 2022r. | Imieniny: Iwony, Dezyderego, Kryspina
Pokaż menu

1,38 mln zł z Funduszu Autobusowego

28 grudnia, 2021
1,38 mln zł z Funduszu Autobusowego
autobus
Nasza gminna komunikacja uzyska 1,38 mln zł dofinansowania z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych.

Wojewoda Śląski ogłosił wyniki naboru w ramach Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej. Na rok 2022 Gminie Olsztyn przyznano dopłatę w wysokości 1,38 mln zł. Gmina przeznaczy dotację na utrzymanie pięciu linii gminnej komunikacji.

Nowa komunikacja
Bezpłatna komunikacja ruszyła na terenie gminy Olsztyn 1 sierpnia 2021 r. Jej nowy model zakłada bezpłatny transport po całej gminie dla wszystkich pasażerów komfortowym taborem z dużą regularnością i częstotliwością kursów, połączenie wszystkich miejscowości w gminie z Olsztynem oraz dojazd do centrum Częstochowy szybką linią MPK. Przy czym rozkład jazdy małych autobusów jest zsynchronizowany z MPK.

Dopłata do wozokilometra

Ustawa o Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej z 16 maja 2019 r. przewiduje udzielenie dopłaty do jednego wozokilometra na reaktywowanych i nowo uruchomionych liniach komunikacyjnych. Fundusz rozwoju przewozów autobusowych jest państwowym funduszem celowym. Pozwala na dofinansowanie przywrócenia lokalnych połączeń autobusowych. Dzięki temu mieszkańcy, przede wszystkim z mniejszych miejscowości mogą dotrzeć środkami transportu publicznego do szkół, pracy, placówek zdrowia itd.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).