Środa, 24 kwietnia 2024r. | Imieniny: Horacego, Feliksa, Grzegorza
Pokaż menu

34… CZYLI KIERUNKOWY DO CZĘSTOCHOWY

19 lutego, 2024
34… CZYLI KIERUNKOWY DO CZĘSTOCHOWY

W związku z reorganizacją i zmianami układu linii autobusowych MPK wprowadzonymi przez miasto Częstochowę, od 26 lutego autobus MPK z Olsztyna do Częstochowy wraca na przebudowaną Al. Wojska Polskiego.

TAŃSZE BILETY
Linia 58 straci charakter podmiejskiej i stanie się miejską z nowym numerem 34. Wymierną korzyścią tej zmiany dla naszych Mieszkańców jest znaczne obniżenie ceny biletów: miesięcznego ze 160 zł na 116 zł (ulgowy 58 zł), jednorazowego z 5,60 zł na 4,20 zł (ulgowy 2,10 zł). Ponadto Mieszkańcy naszej gminy zyskają możliwość zakupu biletów miejskich godzinnych, dobowych i weekendowych, dzięki którym poruszanie się po całej Częstochowie i gminie Olsztyn stanie się wygodniejsze i tańsze. Komunikacja gminna dalej będzie bezpłatna, dzięki uzyskaniu ponad 8 mln wsparcia z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych na 2024 r i lata kolejne.

NOWA TRASA
Autobus 34 pojedzie z Olsztyna najkrótszą i najszybszą trasą do Częstochowy – z Al. Wojska Polskiego zjedzie pod Galerię Jurajską, a kolejny przystanek przewidziany został na Placu Daszyńskiego. Punkty przesiadkowe zostały zlokalizowane na Estakadzie i Placu Daszyńskiego, gdzie będzie można przesiąść się do tramwaju albo innych linii autobusowych. Autobus tym samym nie pojedzie na ul. Piłsudskiego. Z placu Daszyńskiego, ul. Mirowską i Nadrzeczną pojedzie do Al. Jana Pawła II, a potem do Centrum Handlowego – Park Aniołów.

WSZĘDZIE BLISKO
Odległość z Placu Daszyńskiego do szkół tj. IX LO im. CK. Norwida, I LO im. J. Słowackiego, IV LO im. H.Sienkiewicza, Technicznych Zakładów Naukowych w Częstochowie, III LO im. W. Biegańskiego czy na Politechnikę Częstochowską będzie bardzo zbliżona do odległości jaką trzeba byłoby pokonać z ul. Piłsudskiego (różnica to 50-100 m). Linia 34 będzie obejmowała swoją trasą takie szkoły jak: Zespół Szkół im. W.Reymonta, V LO im. A.Mickiewicza, Zespół Szkół im. K.Pułaskiego (przystanek Galeria Jurajska) czy Zespół Szkół im. J.Kochanowskiego (przystanek Rondo Trzech Krzyży).

Szczegóły dotyczące trasy przejazdu, możliwości przesiadek oraz rozkładów już wkrótce będzie można znaleźć na stronach www.olsztyn-jurajski.pl oraz www.mpk.czest.pl.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).