Czwartek, 21 września 2023r. | Imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita
Pokaż menu

ADAM KURUS W OLSZTYŃSKIEJ BIBLIOTECE

18 września, 2023
ADAM KURUS W OLSZTYŃSKIEJ BIBLIOTECE
widownia- osoby siedzące na krzesełkach
14 września odbyło się spotkanie z udziałem Adama Kurusa, historyka wojskowości, pracownika Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach.

Nasz gość wygłosił wykład pt „Działania Bojowe 7 Dywizji Piechoty w rejonie Częstochowy 1 – 4 IX 1939”
Adam Kurus – Prezes Zarządu Stowarzyszenia Historycznego Reduta Częstochowa.
Inicjator powstania „Przystanku Historia” – Centrum Edukacyjnego Instytutu Pamięci Narodowej im. gen. Janusza Gąsiorowskiego w Częstochowie.
Autor wystawy pt. „Wrześniowym szlakiem 7 Dywizji Piechoty. Bitwa pod Janowem 1939” prezentowanej w Muzeum Regionalnym im. Zygmunta Krasińskiego w Złotym Potoku.

Gminna Biblioteka Publiczna w Olsztynie serdecznie dziękuje Panu Adamowi za bogatą w informacje i slajdy obrazujące te wydarzenia lekcję historii.

W spotkaniu, które odbyło się w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Olsztynie, wzięli udział uczniowie ze Szkół Podstawowych z terenu Gminy Olsztyn wraz z opiekunami oraz przybyli goście.

Dziękujemy wszystkim za przybycie, a Panu Markowi Romańskiemu za polecenie tak wartościowej osoby.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).