Piątek, 24 września 2021r. | Imieniny: Gerarda, Ruperta, Tomiry
Pokaż menu

Artystyczne Spotkanie Seniorów pod zamkiem w Olsztynie

14 września, 2021
Artystyczne Spotkanie Seniorów pod zamkiem w Olsztynie
seniorzy pod zamkiem

W sobotę, 11 września mieliśmy zaszczyt gościć na błoniach zamkowych ponad 140 seniorów z gmin Janów, Mstów, Poczesna i Olsztyn.

Wzięli oni udział w Przeglądzie Twórczości Artystycznej Seniorów zorganizowanym po raz pierwszy w naszym regionie przez Zarząd Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Olsztynie. Głównym celem wydarzenia jest wszechstronna integracja środowisk seniorów oraz rozwijanie pasji.

Występów artystycznych naszych wspaniałych seniorów wysłuchali: Krzysztof Smela, starosta powiatu częstochowskiego, Tomasz Kucharski, wójt gminy Olsztyn, Edward Moskalik, wójt gminy Janów, Krzysztof Ujma, wójt gminy Poczesna, dyrektorzy gminnych ośrodków kultury, Monika Kosielak, radna powiatu częstochowskiego, Danuta Tomza, radna powiatu częstochowskiego.

Dyplomy i upominki uczestnikom wręczyli: Krzysztof Smela, starosta powiatu częstochowskiego, Włodzimierz Nabiałek, przewodniczący Wspólnoty Gruntowej Olsztyna oraz Marek Wasik, wiceprezes KERiL.

Spotkanie Seniorów zakończyło się w atmosferze wspólnej zabawy.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).